W jednym z domów w gminie Susiec funkcjonariusze odkryli znaczne ilości marihuany. 43-letni mieszkaniec, który wynajmował wspomnianą nieruchomość, został zatrzymany i usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Teraz grozi mu kara do trzech lat więzienia.
Przebieg akcji policyjnej
Wtorkowy poranek, 2 września, rozpoczął się dla funkcjonariuszy policji z Tomaszowa Lubelskiego rutynowym działaniem operacyjnym. Na ich celowniku znalazł się samochód marki Opel, którego kierowca podejrzewany był o posiadanie narkotyków. W trakcie kontroli drogowej okazało się, że w pojeździe nie znajdują się żadne nielegalne substancje. Pomimo tego, działania policji nie zakończyły się na miejscu przeszukania.
Odkrycie w wynajmowanej nieruchomości
Następne kroki skierowały funkcjonariuszy do domu zajmowanego przez podejrzanego w gminie Susiec. To właśnie tam, podczas dokładnego przeszukania, odkryto pojemnik z marihuaną. Zabezpieczona ilość tej substancji wystarczyłaby na przygotowanie około 100 porcji przeznaczonych do sprzedaży. Odkrycie to potwierdziło przypuszczenia funkcjonariuszy i doprowadziło do zatrzymania podejrzanego.
Konsekwencje prawne
Po zatrzymaniu, mężczyzna został przewieziony na komisariat policji, gdzie przedstawiono mu zarzuty związane z posiadaniem narkotyków. Zgodnie z obowiązującymi przepisami Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii, może on spodziewać się kary do trzech lat pozbawienia wolności.
Akcja policji w gminie Susiec stanowi kolejny przykład skutecznych działań funkcjonariuszy w walce z przestępczością narkotykową. Dzięki ich wysiłkom udało się wyeliminować z obiegu znaczną ilość nielegalnych substancji, co niewątpliwie przyczyniło się do poprawy bezpieczeństwa lokalnej społeczności.