Spotkanie entuzjastów klasycznych pojazdów podczas 2. Zlotu Pojazdów Zabytkowych w Zamościu

27 sierpnia stał się dniem, kiedy odbyła się druga edycja Zlotu Pojazdów Zabytkowych, przyciągającą miłośników starych aut i motocykli z całego kraju. Zamość na jeden dzień stał się gospodarzem dla ponad 250 pojazdów, stanowiących klasyki motoryzacji.

Podczas tej wyjątkowej imprezy, zwiedzający mieli szansę podziwiać prawdziwe skarby motoryzacyjne, które zostały wyprodukowane w latach 1944-1992. Wszystkie te zabytki były starannie ustawione na ulicy Weteranów oraz na malowniczej starówce zamojskiej, ciesząc oko każdego, kto zdecydował się odwiedzić to wydarzenie.

Na zlot przyjechało wiele ciekawych modeli, a wśród nich Fiaty 125 i 126 p, z których najwięcej uwagi przyciągał egzemplarz używany do ratowania ludzi na plażach. Było też kilka pojazdów ozdobionych przedmiotami czy dekoracjami nawiązującymi do czasów ich produkcji, jak choćby pieski z kiwającymi głowami czy plakaty i gazety sprzed lat.

Atmosferę tamtych czasów podkreślała również muzyka, a konkretnie melodie lat 80., płynące z magnetofonu – w tle można było usłyszeć takie gwiazdy jak Madonna. Natomiast miłośnicy dwóch kółek mogli cieszyć się obecnością wielu klasycznych motocykli. Dodatkowym punktem programu były różnego rodzaju konkursy – na najciekawsze artefakty PRL-u w klasyku czy Najpiękniejszy Pojazd Okiem Kobiety.

Zadbano także o zapewnienie odpowiedniego zaplecza gastronomicznego dla wszystkich uczestników zlotu, dzięki czemu nikt nie musiał opuszczać imprezy z pustym żołądkiem.