Wyróżnienie dla Michała Jacka w matematycznym konkursie Akademii Zamojskiej

Michał Jacek, reprezentujący Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 3 z Zamościa, został triumfatorem najnowszej edycji Matematycznego Konkursu, przygotowanego przez Akademię Zamojską. W rywalizacji brało udział wielu entuzjastów matematyki ze szkół średnich z całego regionu.

Na start zgłosiło się aż 140 uczestników, jednak tylko 41 z nich, wywodzących się z miast takich jak Biłgoraj, Hrubieszów, Krasnogostaw, Tomaszów Lubelski, Zamość i Zwierzyniec, zakwalifikowało się do finału, który odbył się w ubiegłym tygodniu.

W finale musieli stawić czoła niełatwej próbie – mieli za zadanie rozwiązać dwadzieścia problemów matematycznych w ciągu dwóch godzin. Każde pytanie było typu wielokrotnego wyboru z czterema opcjami odpowiedzi. Jak tłumaczy dr hab. Witold Mozgawa z Instytutu Informatyki Akademii Zamojskiej, punktacja była przyznawana zarówno za całe zadanie, jak i za każdy jego poprawnie rozwiązany element.

Bezkonkurencyjny okazał się Michał Jacek z Zamojskiego Elektryka, który zdobył najwyższe laury. Drugie miejsce przypadło Maciejowi Raczkiewiczowi z I Społecznego LO im. Unii Europejskiej w Zamościu. Na trzecim stopniu podium stanęli ex aequo Adrian Siemko z ZSP nr 1 w Zamościu oraz Mikołaj Mazurkiewicz z I SLO Zamość.