mężczyzna potrącił 14-latkę

Zapadł wyrok. Matka odsiedzi 25 lat za zabójstwo dziecka

Zapadł wyrok. Matka odsiedzi 25 lat za zabójstwo dziecka

Matka, która dokonała zabójstwa na swoim 11-letnim synu, spędzi 25 lat w więzieniu. Mowa tutaj o wstrząsającej sytuacji z Lublina w 2019 roku. Przerażenie wywołało znalezienie zwłok dziecka w hostelu na terenie miasta. Okazało się, że nie umarło ono w naturalny sposób, ale ktoś je zabił. Podczas śledztwa wykryto, że zrobiła to jego matka. Do wszystkich zarzutów się przyznała i oczywiście opisała prokuratorowi wszystkie okoliczności. Wyrok wydał Sąd Okręgowy w Lublinie.

Przebieg sytuacji

Według zeznań, jakie złożyła kobieta, udusiła ona swojego syna. Nie tylko zacisnęła ręcznik na jego szyi, ale też przycisnęła swoje ciało do jego klatki piersiowej, aby go unieruchomić. Doszło do licznych wylewów i innych poważnych skutków tych działań, a chłopiec zmarł w wyniku uduszenia. Po ok. 2 latach zapadł wyrok w tej sprawie i wiemy już, że kobietę czeka 25-letnia odsiadka w więzieniu.

Dzieciobójstwo jest bardzo poważną sprawą, gdyż w ten sposób odbieramy młodemu człowiekowi jego całą przyszłość. Człowiekowi, który jeszcze nie miał okazji w pełni nacieszyć się światem i poznać jego uroków. Każdy z nas doznaje zarówno wielu radości i jego wiele problemów. Uświadamiamy sobie wiele rzeczy w ciągu naszego życia i poszerzamy nasze horyzonty. Straszną zbrodnią jest pozbawić kogoś tej szansy. Słuszne jest więc wydawanie ostrych wyroków w takich przypadkach.