16. edycja wigilii dla mieszkańców na Rynku Wielkim w Zamościu – zapraszamy wszystkich

Już po raz szesnasty, na Rynku Wielkim w Zamościu, organizowana jest wigilia dla wszystkich mieszkańców miasta pod hasłem „Bądźmy wszyscy razem”. Ta wyjątkowa uroczystość odbędzie się w niedzielę, 17 grudnia, a jej celem jest integracja społeczności lokalnej poprzez wspólne łamanie się opłatkiem i spożywanie wigilijnych potraw. To szczególne wydarzenie jest organizowane przez Zamojski Dom Kultury we współpracy z restauratorami, piekarzami i cukiernikami z Zamościa.

Wigilia na Rynku Wielkim to nie tylko wspólne ucztowanie, ale również okazja do śpiewania kolęd. Przed zasiadaniem do stołu, mieszkańcy miasta będą mieli okazję celebrować tradycyjne Zamojskie Kolędowanie, które rozpocznie się o godzinie 15:00. Natomiast o godzinie 17:00 rozpocznie się wieczerza wigilijna.

Autorką inicjatywy tej unikalnej wigilii dla mieszkańców była niegdyś znana zamojska restauratorka, Małgorzata Czerniak, która niestety nie żyje. Jak podkreślała, idea jest prosta: chodzi o to, aby tego wyjątkowego dnia nie były widoczne różnice między biednymi a bogatymi, lepszymi a gorszymi. Głównym celem jest, aby wszyscy mieszkańcy Zamościa mogli usiąść razem przy jednym stole.