naszyjnik

48-latek ze Szczebrzeszyna chciał uciec ze skradzioną biżuterią

48-latek ukradł biżuterię i chciał uciec za granicę

48-latek ze Szczebrzeszyna dokonał kradzieży i ze skradzionymi przedmiotami próbował uciec przez granice. Mężczyzna ukradł łańcuszek, bransoletki, pierścionki a także kluczyki do auta. Cały łup warty był łącznie 7 tys. złotych, a okradziona kobieta znała sprawcę. Od razu wskazała go policji i dzięki szybkiej akcji mężczyznę udało się zatrzymać.

48-latek zatrzymany

Mało brakowało, a akcja nie skończyłaby się pomyślnie. Mężczyzna planował uciec za granice i już był w trakcie realizowania tego planu. Na szczęście udało się go zatrzymać jeszcze w Polsce, a konkretnie w Rudzie Śląskiej. Ze Szczebrzeszyna do Rudy Śląskiej jest dosyć długa druga, więc prawdopodobnie mężczyzna myślał, że jeśli ruszy w teren, to nie uda się go zatrzymać. A jednak wpadł.

Znaleziono przy nim łupy, o których mówiła kobieta. Udało się zabezpieczyć biżuterię i kluczyki, zanim mężczyźnie udało się uciec za granicę. Prawdopodobnie tam chciał te łupy sprzedać, lecz to mu się nie udało. Za kradzież grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności, choć wszystko okaże się dopiero po rozprawie sądowej.

Uwaga na złodzieja!

Kradzież to jedno z najczęstszych przestępstw. Złodzieje często wykorzystują zaufanie i naiwność swoich potencjalnych ofiar. Nierzadko więc bywa, że ofiarami stają się osoby, które już miały okazję dobrze poznać złodzieja. Przestępcy często znają psychologiczne sztuczki na podejście danej osoby tak, żeby wzbudzić i utrzymać zaufanie. Często niestety im się to udaje, w efekcie czego ludzie tracą bardzo dużo pieniędzy i/lub wartościowych przedmiotów.

Jak się uchronić przed kradzieżą?

Łupem złodziei często padają takie własności, które łatwo wywieźć i sprzedać. Dotyczy to właśnie biżuterii, ale też telefonów komórkowych czy laptopów. Pamiętajmy więc, aby uważać, kogo wpuszczamy do domu. A jeśli sami gdzieś wychodzimy, nie bierzmy zbyt dużo wartościowych dóbr. Tak samo jest z portfelami. Trzymajmy w nich tylko tyle gotówki, ile w danym przedziale czasu planujemy wydać. Nie potrzebujemy mieć przy sobie grubych plików banknotów, które są naprawdę smakowitym kąskiem dla złodzieja.

Jest wiele takich osób jak ten 48-latek ze Szczebrzeszyna, które chętnie wykorzystają nasz moment nieuwagi, aby dobrać się do naszych własności. Bądźmy więc ostrożni i zachowujmy wszelkie środki zapobiegawcze. Jeśli jednak padniemy ofiarą przestępstwa nie bójmy się powiadomić o tym policji. Często bywa tak, że osoby poszkodowane boją się zawiadamiać służby, gdy wiedzą, że sprawcy przestępstwa są osobami niebezpiecznymi.