lodowisko w zamościu

Lodowisko w Zamościu już zamknięte – zapraszamy za rok

Lodowisko w Zamościu – już nie pojeździmy

Lodowisko w Zamościu to miejsce, gdzie można świetnie spędzić czas. Jest to jedna z ulubionych zimowych rozrywek wielu ludzi nie tylko w Polsce. Jazda na łyżwach może nam dać wspaniałą frajdę, ale też pomóc nam się rozruszać. Jest to przydatne zwłaszcza w zimie, gdy człowiek naturalnie się rozleniwia. Może nie jesteśmy niedźwiedziami, które na kilka miesięcy zapadają w sen, ale pewien letarg jednak nas dopada. Mniej nam się chce wychodzić, w efekcie czego trochę przybieramy na wadze.

Jak spędzić czas zimą?

Sama nadwaga to nie jedyny efekt uboczny zimowego lenistwa. Mogą również pojawić się pewne problemy z mięśniami czy z kręgosłupem. Naturalnym jest, że w takiej sytuacji powinniśmy się rozruszać. Dobrze jest wiec zadbać o taką rozrywkę, dzięki której będziemy mogli się wyszaleć. Niestety dla wielu z nas w takich miesiącach jak grudzień czy styczeń jest za zimno na bieganie. Nie każdy będzie też chętny aby pograć w piłkę, albo pojeździć na rowerze.

Idealnym rozwiązaniem więc może się okazać wycieczka na lodowisko. Jest to świetny sposób spędzania czasu dla całej rodziny, ale też na wypad z kolegami. Nawet jeśli mamy problemy z jazdą i utrzymaniem równowagi, to niczym się nie musimy martwić. Możemy po prostu trzymać się bandy i stawiać bardzo powolne kroki. Nawet w takiej sytuacji powinniśmy się świetnie bawić i zapomnieć o rzeczywistości. Zawsze też możemy skorzystać z pomocy naszych przyjaciół lub rodziny. Jazda obok siebie, trzymając się za ręce, może okazać się bardzo pomocnym sposobem na przełamanie się.

Kiedy lodowisko jest czynne?

Oczywiście, aby lodowisko miało sens, musi być odpowiednio zimno. Zwłaszcza jeśli mówimy o otwartych obiektach takich jak lodowisko w Zamościu przed ratuszem. Co roku otwiera się je, aby mieszkańcy Zamościa mogli się trochę poślizgać. Teraz zaczyna się już robić ciepło, właśnie jesteśmy w momencie nadejścia wiosny, a co to oznacza? To, że z lodowiskiem trzeba się niestety pożegnać. Nie smućmy się jednak, gdyż za rok znów będziemy mogli założyć łyżwy i zająć się naszym ulubionym zimowym sportem.

Ostatnia szansa na skorzystanie z lodowiska w Zamościu była dnia 19.03.2021 w piątek. Wtedy można było skorzystać z ostatnich chwil istnienia tego obiektu. Trzeba jednak było zarezerwować miejsce telefonicznie, gdyż w ostatni dzień zawsze jest wielu chętnych. Szczęśliwcy, którym wtedy udało się dostać na lodowisko, mogli pożegnać zimę w najlepszy możliwy sposób.

Jeśli nie lodowisko w Zamościu, to co?

Miłośnicy łyżwiarstwa nie powinni się jednak przesadnie martwić. Istnieje przecież podobny sport, który wcale nie wymaga lodu ani niskiej temperatury. Są to oczywiście rolki. Na rolkach możemy jeździć przez wszystkie wiosenne i letnie dnie. Również jesień nie powinna się na nas obrazić, jeśli w ten sposób postanowimy ją wykorzystać. Przynajmniej jeśli mówimy o tych cieplejszych dniach jesieni. Raczej nie moglibyśmy się zbytnio cieszyć rolkarstwem, gdybyśmy musieli przejeżdżać przez sam środek jesiennej burzy.