Łatanie dziur w zamojskich ulicach

Łatanie dziur w Zamościu

Łatanie dziur potrzebne jest zazwyczaj po większych mrozach. Wtedy często nawierzchnia pęka i na jezdni pojawiają się nieładne dziury. Oprócz tego, że nieładne, to jeszcze niebezpieczne, więc trzeba sięz nimi rozprawić jak najszybciej.
Łatanie dziur nie brzmi jakoś szczególnie atrakcyjnie. Wiele dróg wymaga całkowitego remontu, więc samo załatanie ich po przymrozkach niewiele zmieni. Pozwoli jedynie przywrócić ich stan do punktu wyjścia, chociaż to już czas.

Stan dróg w Zamościu

Pojawiają się jednak plany co do całkowitego odremontowania dróg. Dzięki temu będzie można wyrównać jezdnie w wielu miejscach, gdzie przejazd jest utrudniony. Kierowcy często mają problemy ze swobodną jazdą, kiedy drogi są w złym stanie.

Gdyby chodziło o sam komfort jazdy, to jeszcze nie byłoby większego problemu. Wszyscy od czasu do czasu mierzymy się z jakimiś dyskomfortem i zwykle jesteśmy wystarczająco twardzi, aby to przetrwać. Niestety prawdziwy problem pojawia się, kiedy dyskomfort przeradza się w zagrożenie.

Jeśli dziury na drodze wymuszą na nas nagły manewr, to mamy gotowy przepis na wypadek. Zwłaszcza jeśli inne samochody jadą za nami, obok nas lub wyjeżdżają z naprzeciwka. W takich sytuacjach często ani my, ani inni uczestnicy ruchu drogowego, nie będziemy w stanie zahamować na czas.

Łatanie dziur i inne roboty drogowe

Wiele wypadków dzieje się oczywiście z naszej winy. Częstymi powodami wypadków jest wsiadanie za kółko w stanie nietrzeźwości oraz nadmierna prędkość. Trudno wtedy mieć pretensje do drogowców, że nie uchronili nas przed zagrożeniem. Nie oznacza to jednak, że dziurawa nawierzchnia jezdni jest mniej groźna niż wypicie kieliszka przed jazdą.

Jeśli mamy do czynienia z drogą, gdzie co kilka metrów pojawia się dziura, to mamy niezły symulator jazdy po pijaku. Musimy wtedy jeździć slalomem, żeby jakoś wyjść cało z sytuacji. Dlatego właśnie ważne jest, aby regularnie remontować drogi. Łatanie dziur po przymrozkach to absolutne minimum w tym wypadku.

Remonty dróg – dlaczego są takie ważne?

Oczywiście nie zawsze remonty dróg są przemyślane i dobrze przeprowadzane. Bardzo często (zwłaszcza w większych miastach) możemy spotkać się z sytuacją, że główne ulice są całkowicie rozkopane. Dostanie się wtedy z punktu A do punktu B graniczy z cudem. Prace przeciągają się przez kilka tygodni albo miesięcy, a postępu nie widać.

Ze względu na to, że remont dróg jest tak ważny, trzeba planować go z głową. Samorządy muszą podejmować rozsądne decyzje w kwestii inwestycji. Dzięki temu nie będziemy musieli co roku narzekać na drogowców, a zamiast tego będziemy cieszyć się prostymi jezdniami. Takich całkowitych remontów możemy się spodziewać również w Zamościu, choć na ten moment możemy liczyć jedynie na łatanie dziur.