nowa dyrektor

Nowa dyrektor Muzeum Zamojskiego wybrana

Nowa dyrektor w Muzeum Zamojskim

Nowa dyrektor przejmuje stery w Muzeum Zamojskim. Wcześniejszym dyrektorem tej placówki był Andrzej Urbański, który pełnił swoją funkcję przez wiele lat. Czas jednak nastał, aby ustąpić miejsca. Jego następcą jest pani Anna Cichosz, która objęła to stanowiska dnia 1 marca.

Jakiś czas temu rozpoczął się nabór na nowego dyrektora, a jego kryteria były bardzo jasno określone. Liczyła się więc wiedza, wykształcenie a także doświadczenie w pracy muzealnej. W uzasadnieniu wyboru możemy przeczytać, że pani Anna spełniała wszystkie wymagane kryteria. Jest więc osobą na odpowiednim stanowisko, do której należeć będzie kierownictwo nad jedną z najważniejszych placówek turystycznych Zamościa.

Kto wybrał nową dyrektor?

Wybory nowego dyrektora odbyły się w formie konkursu, gdzie decydowała komisja. Kto wszedł w skład tej komisji? Otóż byli to przedstawiciele Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Urzędu Miasta Zamość, stowarzyszeń zawodowych i twórczych oraz zakładowych organizacji związkowych.

Widać więc, że nowa dyrektor została wybrana przez ludzi z różnych środowisk. Można więc stwierdzić, że decyzję przemyślano i podjęto w sposób rozsądnych. Dzięki temu Anna Cichosz będzie teraz mogła zajmować się zarządem Muzeum Zamojskiego.

Kim jest nowa dyrektor?

Warto wspomnieć o tym, że Anna Cichosz nie jest żadną osobą wziętą z ulicy. Pracowała on w Muzeum Zamojskim przez wiele lat, a konkretnie dołączyła w 2004 roku. Na samym początku pracowała jako przewodnik w Muzeum Arsenał. A więc o zwiedzaniu Zamościa wie praktycznie wszystko. O jej kompetencjach może świadczyć również jej wykształcenie, gdyż ukończyła kilka kierunków. M.in. socjologię i kulturoznawstwo. Skończyła takie studia podyplomowe na kierunku muzeologii.

Na Annę Cichosz w życiu zawodowym czekały awanse, a najważniejszy miał miejsce w 2015 r. To wtedy obecna dyrektor Muzeum Zamojskiego miała okazję zostać kierownikiem Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał. Jeśli chodzi o jej stanowisko w Muzeum Zamojskim, to w 2019 r. została zastępcą dyrektora. Tak więc możemy być spokojnie, że dotychczasowy dyrektor przekazuje pałeczkę sprawdzonej osobie.