Modernizacja boiska przy Szkole Podstawowej nr 6 w Zamościu – wyłoniono najkorzystniejszą ofertę przetargową

Na modernizację piłkarskiego boiska przy zamojskiej Szkole Podstawowej nr 6 wpłynęło sześć ofert przetargowych. Decyzją miasta, wybrano tę, która gwarantowała najniższe koszty realizacji inwestycji.

Kwota przewidziana przez miasto na gruntowną przebudowę boiska szkolnego wynosiła nieco ponad 630 tys. zł, przy czym połowę stanowiła dotacja uzyskana od ministerstwa sportu. W odpowiedzi na ogłoszony przetarg, zainteresowanie wyraziły różne firmy, które przedstawiły swoje propozycje cenowe.

Najdroższą ofertę, wynoszącą ponad 847 tys. zł, zgłosiła firma „EFEKT” Bartłomieja Grabarczuka z Borowiny Sitanieckiej. Pozostałe oferty były tańsze i ostatecznie najkorzystniejsza okazała się propozycja firmy AK SPORT Andrzeja Gniazd z Okuniewa na Mazowszu.

Zgodnie z zawartą umową, termin realizacji inwestycji nie może przekroczyć 140 dni. Oczekuje się, że prace zostaną ukończone przed końcem wakacji.

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6, Sebastian Plewa, wyraził swoje zadowolenie z planowanej inwestycji. Jak przypomniał, od swojego objęcia stanowiska w 2019 roku zabiegał o remont starzejącego się boiska. Teraz czeka go kompleksowa modernizacja – nawierzchnia ma zostać całkowicie wymieniona, a dodatkowo pojawią się nowe bramki.