Tragiczny incydent na ulicy Kamiennej w Zamościu: Kierowca busa potrącił 77-letniego pieszego

Na ulicy Kamiennej w Zamościu doszło do tragicznego zdarzenia drogowego. Pieszy został potrącony przez busa, którego kierowca wykonywał manewr cofania. Kierujący pojazdem był 39-latek, a ofiarą okazał się 77-letni mężczyzna. Ofiara zdarzenia, z poważnymi obrażeniami, została przetransportowana do szpitala. Wszystko miało miejsce w strefie zamieszkania, gdzie obowiązują szczególne zasady ruchu drogowego, gwarantujące pierwszeństwo pieszym, którzy mogą korzystać z całej szerokości drogi.

Ten nieszczęśliwy incydent miał miejsce w środę, kilka minut po godzinie 14:30. Policjanci ruchu drogowego, którzy zostali skierowani na miejsce zdarzenia, początkowo ustalili, że kierowca Renault typu bus wykonywał manewr cofania na drodze osiedlowej objętej strefą zamieszkania. Niestety, nie zauważył idącego tamtędy pieszego i doszło do tragicznego potrącenia.

Potrącony 77-latek, mieszkaniec Zamościa, doznał poważnych obrażeń i został przewieziony do szpitala przez załogę karetki pogotowia. Kierujący Renault, 39-latek z gminy Zamość, był trzeźwy – potwierdziło to policyjne badanie alkomatem. Także ofiara zdarzenia nie miała w organizmie alkoholu.

Przy okazji tego tragicznego incydentu, apelujemy o większą ostrożność na drogach i przestrzeganie prawo drogowego, zwłaszcza w obszarach objętych strefą zamieszkania. Są to miejsca, gdzie piesi mają prawo do korzystania z całej szerokości drogi i mają pierwszeństwo przed pojazdami. Dodatkowo, dopuszczalna prędkość pojazdu w tej strefie wynosi jedynie 20 km/h, a parkowanie jest możliwe tylko na wyznaczonych do tego miejscach.