warsztaty modelarskie

Muzeum w Zamościu zorganizowało warsztaty modelarskie

Muzea w Zamościu są znane ze swoją edukacyjnej funkcji, którą dzielnie realizują podczas organizowania wydarzeń. Wśród nich znajdują się także różnego rodzaju pokazy i warsztaty, które mają przybliżyć uczestników do danej dziedziny. Tym razem padło na modelarstwo, a ofertę skierowano do najmłodszych. Organizatorem jest słynny arsenał i to właśnie tam odbędą się warsztaty. Może się wydawać, że tematyka arsenału nie ma za wiele wspólnego z modelami samolotów, ale czy to ważne? Przecież kolekcja uzbrojenia to nie wszystko, co to muzeum ma do zaoferowania. Bez obawy więc można puścić tam swoje pociechy, aby dowiedziały się czegoś nowego i nabyły nowych umiejętności. Kiedy pokażą nam swoje modele, to sami poczujemy zazdrość.

„Zostać Asem Przestworzy”

Akcja nosi tytuł „Zostać Asem Przestworzy”, a w jej ramach dzieci będą mogły uczestniczyć w warsztatach modelarskich. Tam nauczą się, jak poprawnie składać modele samolotów, aby efekt był zadowalający. Innym celem ma być wzbudzenie zainteresowania tą dziedziną. Często bywa tak, że dzieciom kupi się model do sklejania, a one nie mają zupełnie pomysłu, co z nim zrobić. Zaczynają brudzić sobie ręce klejem, elementy wycinają krzywo a potem się frustrują i rzucają całą zabawę w kąt. Podczas warsztatów jednak łatwiej zachować dyscyplinę, a wszelkie drobne potknięcia można na bieżąco korygować. Dlatego właśnie tego rodzaju okazje przyciągają duże grupy młodych osób, chcących nauczyć się czegoś nowego. Dla dopiero kształtującej się psychiki młodego człowieka jest bardzo ważne, aby ciągle zyskiwać nowe umiejętności. Umysł, który się nie rozwija, tak naprawdę zalicza regres.

Dlaczego warto zajmować się modelarstwem?

Dlaczego modelarstwo jest zajęciem, którym warto się zainteresować? Otóż rozwija ono nasza kreatywność, a także myślenie przestrzenne. W końcu nie mamy już do czynienia z samym rysunkiem i płaszczyzną 2D, ale z modelem, który możemy obejrzeć z każdej strony. Wymaga to nieco innych umiejętności niż rysowanie, więc jeśli interesujemy się sztukami plastycznymi, to składanie modeli może w bardzo ciekawy sposób uzupełnić nasze zainteresowania. Jest to też szansa na poszerzenie naszej wiedzy o świecie. W końcu modele mają na celu odwzorować prawdziwe maszyny, więc dzięki nim możemy dowiedzieć się jak one wyglądają oraz jak się je konstruuje. Wielką satysfakcją jest rozpoznanie takie pojazdu w filmie, który właśnie oglądamy.

Więcej informacji z Zamościa i okolic znajdziesz na tym portalu.