Nowe rondo już niedługo w Zamościu

Nowe rondo już niedługo w Zamościu

Nowe rondo już niedługo ma powstać w Zamościu. Celem tej inwestycji jest poprawienie warunków na drodze w okolicach ul. Partyzantów, Odrodzenia i Orląt Lwowskich. Ocenia się, że skrzyżowanie w tamtym miejscu nie jest tak bezpieczne, jak chcieliby tego kierowcy i zarząd dróg. Dlatego właśnie konieczne jest wybudowanie w tamtym miejscu bezkolizyjnego rondo.

Roboty drogowe w Zamościu

Przedsiębiorstwo Robót Drogowych zacznie pracy już w lipcu, a potrwać mają one do listopada. W tym czasie pojawią się spore problemy na drodze, więc mieszkańcy muszą uzbroić się w cierpliwość. W końcu chodzi przecież o to, aby zadbać o bezpieczeństwo na drodze. Choćby z tego powodu możemy wybaczyć te chwilowe niedogodności.
Wybranie okresu między lipcem a listopadem jest w zasadzie wynikiem kilku nagłych decyzji. Wcześniej wszak planowano rozpoczęcie robót dopiero w przyszłym roku. Okazuje się jednak, że ruszą one dużo wcześniej, bo jeszcze na tych wakacjach.

– Na przebudowę skrzyżowania i bezkolizyjne rondo pozyskaliśmy dofinansowanie zewnętrzne w wysokości 2,8 mln zł, przyznane z rezerwy budżetowej premiera. To zdecydowało, że postanowiliśmy przyspieszyć prace przy przebudowie tego skrzyżowania. Obecnie jest ono jednym z bardziej niebezpiecznych w mieście. Bardzo trudne do bezkolizyjnego pokonania. Zdarzyło się tam wiele wypadków drogowych, były to również wypadki śmiertelne. Mam nadzieję, że zmiana organizacji ruchu drogowego zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo kierowców i pieszych w tej części Zamościa

Bezpieczeństwo na drodze

Nie jeden wypadek w Zamościu już zestresował okolicznych kierowców. Często winą za to jest zły stan dróg, co oznacza że konieczny jest remont ulic. Czasami jednak taka renowacja nie wystarczy i konieczna jest całkowita przebudowa. Tak jest właśnie w tym przypadku, gdzie chodzi o to, aby niebezpieczne skrzyżowanie zamienić na przyjazne dla kierowców rondo. Ma to zmniejszyć liczbę kolizji i wypadków, a czy się to uda – zobaczymy.