Pamięć bohaterów uczczona na sportowo

Uczczenie pamięci ofiar raczej nie kojarzy się ze sportem, ale są różne sytuacje. Ponadto nikt nie powiedział, że pamięci bohaterów nie można uczcić na sportowo. Co równie istotne, mówimy o wydarzeniu, które odbywa się corocznie – chodzi o Biegi Przełajowe Poświęcone Bohaterom Września 1939 r.

Gdzie odbyły się takie biegi?

Dla niezorientowanych – wspomniane wydarzenie organizowane jest w Szkole Podstawowej nr 1 w Hrubieszowie. Tegoroczna rywalizacja już za nami, biegi odbyły się w ostatnią środę. Uroczystość rozpoczęła się od odczytania listu, który przypominał najważniejsze momenty z września 1939 roku. Zanim doszło do biegów, Marta Majewska i Marek Watras oficjalnie zainaugurowali wydarzenie.

Najszybsi biegacze otrzymali pamiątkowe statuetki, medale i dyplomy. Niemniej jednak pamiętajmy o tym, że rywalizacja była czymś więcej niż to zazwyczaj ma miejsce. Z pełnym przekonaniem można powiedzieć, że obecność każdej osoby miała ogromne znaczenie – w końcu wspomniane biegi to forma uczczenia pamięci zmarłych we wrześniu 1939 roku.