Prokuratura w Zamościu postawiła zarzuty zabójstwa 17-letniemu Danielowi G.

Postępowanie sądowe rozpocznie się niedługo w Zamościu. Będzie dotyczyło oskarżenia 17-letniego Daniela G. o dokonanie zabójstwa. Prokuratura Okręgowa w tym mieście przedstawiła sądowi akt oskarżenia odnośnie do tragicznego incydentu, do którego doszło w lutym bieżącego roku. Nastolatek zmarł na skutek brutalnego pobicia, a za ten czyn odpowie nie tylko Daniel G., ale również trzech innych nastolatków. Jeżeli Daniel G. zostanie uznany za winnego, grozi mu kara do 25 lat pozbawienia wolności.

W środę, 15 listopada, Anna Rębacz, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Zamościu, poinformowała o przekazaniu aktu oskarżenia do Sądu Okręgowego w tym mieście. Głównym punktem zarzutów jest oskarżenie 17-letniego Daniela G. o pobicie nastolatka, które doprowadziło do jego śmierci. Z informacji wynikających ze śledztwa wynika, że Danie G., wspólnie z dwoma innymi osobami nieletnimi, pobił 16-latka, brutalnie go kopiąc i uderzając w głowę oraz resztę ciała.

Wśród zgromadzonych dowodów, jasno widać, że po pobiciu Eryka, Daniel G. był świadom ryzyka śmierci pokrzywdzonego i godził się z tym. Jak wyjaśniła rzeczniczka, po dokonaniu pobicia, podejrzany podbiegł do 16-latka, który próbował wstać, a następnie kopnął go z rozbiegu w twarz.