Tradycyjne, złociste święta: Wigilijne spotkania w Zamościu i Tomaszowie Lubelskim

Wiele lokalnych społeczności konsekrowanych jest tradycją gromadzenia się na wspólnych wigiliach. Są to serdeczne zgromadzenia, gdzie obowiązujący ton nadają świąteczne melodie kolęd, a stoły uginają się od świątecznych przysmaków. W okresie nadchodzącego weekendu odbywać się będą takie spotkania w kilku miejscowościach.

Slogan „Bądźmy wszyscy razem” stanowi motyw przewodni dla zaplanowanej wigilii mieszkańców Zamościa. Towarzyszyć ma ona zakończeniu dwudniowego (16-17 grudnia), festiwalu Jarmark Świąteczny na Rynku Wielkim. Ceremonia otwarcia przewidziana jest na godzinę 17. W tym momencie restauratorzy z Zamościa będą mieć przyjemność podać swoje kulinarne specjały. Wieczorne obchody będzie miał szansę ożywić koncert kolęd w wykonaniu lokalnej grupy – Zespołu Pieśni i Tańca Zamojszczyzna. Tradycyjnie, prezydent miasta oraz biskup zamojsko-lubaczowski przekażą zebranym świąteczne życzenia.

Tego samego dnia, ale w Tomaszowie Lubelskim, również odbędzie się spotkanie opłatkowe. Rozpoczęcie zaplanowane jest na godzinę 14 na rynku miejskim. Punktualnie na starcie pojawią się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 z tomaszowską oprawą artystyczną. Nie zabraknie tradycyjnego łamania się opłatkiem i przekazania mieszkańcom Betlejemskiego Światła Pokoju przez harcerzy. Na sam koniec przewidziano koncert zespołu Krasnobrodzki Gospel.