Tragiczne skutki utraty kontroli nad samochodem: Młody kierowca uderzył w drzewo, jedna osoba nie żyje

Do tragicznego zdarzenia doszło w gminie Zamość. 18-letni mężczyzna, będący miejscowym mieszkańcem, podczas jazdy swoim samochodem Citroen stracił kontrolę nad pojazdem i zderzył się z drzewem. W wyniku tego zdarzenia, jedna z osób podróżujących samochodem zginęła.

Policjanci, którzy zostali skierowani na miejsce wypadku, ustalili, że młody człowiek kierował samochodem wraz z dwoma pasażerami w stronę Skierbieszowa. Niestety, na jednym z zakrętów nie dostosował prędkości do trudnych warunków na drodze – nawierzchnia była śliska z powodu deszczu. W efekcie stracił kontrolę nad pojazdem, przesunął się na przeciwny pas ruchu, a następnie uderzył w drzewo na lewym poboczu drogi poza obszarem zabudowanym.

Wskaźniki alkoholu w organizmie kierującego nie wykazały obecności alkoholu. Tragiczny wypadek miał miejsce podczas opadów deszczu, które sprawiły, że droga była bardzo śliska.

Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli uwięzieni w samochodzie i strażacy musieli korzystać ze specjalistycznego sprzętu, aby ich uwolnić. Następnie wszyscy zostali przewiezieni do szpitala. Niestety, 56-letnia pasażerka nie przeżyła odniesionych obrażeń i zmarła. Drugi pasażer, 64-letni mężczyzna, jest w szpitalu w stanie krytycznym – poinformowała aspirant sztabowy Katarzyna Szewczuk, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Służby ratunkowe pracowały na miejscu zdarzenia przez kilka godzin pod nadzorem prokuratora. W tym czasie ruch drogowy na drodze wojewódzkiej numer 843 w kierunku miejscowości Zrąb był całkowicie zablokowany, a kierowcy byli zmuszeni korzystać z objazdów.