Odejście na emeryturę wieloletniego komendanta straży pożarnej w Zamościu

Dzień 7 lutego był dniem pełnym emocji dla Jacka Sobczyńskiego, który po trzydziestu latach służby strażackiej i prawie siedemnastu latach pełnienia funkcji komendanta miejskiego w Zamościu, zdecydował się na pożegnanie z mundurem. Na jego stanowisku jutro oficjalnie pojawi się naczelnik wydziału operacyjno-szkoleniowego, a nie dotychczasowy zastępca.

Podjęcie decyzji o przejściu na emeryturę przez st. bryg. Jacka Sobczyńskiego było okazją do uroczystości, które miały miejsce tego dnia. Początek obchodów zaczął się od mszy świętej pod przewodnictwem biskupa Mariana Rojka, ordynariusza diecezji zamojsko-lubaczowskiej. Następnie, odbyła się ceremonia pożegnalna w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej, z udziałem wielu gości.

Sobczyński swoje pierwsze kroki w straży pożarnej stawiał w 1993 roku, będąc studentem podchorążym w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie, obecnie znaną jako Akademia Pożarnicza. Po ukończeniu nauki, został skierowany do Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Zamościu. W ciągu następnych lat, dosłużył się wielu awansów i pełnił różne funkcje, m.in. jako młodszy oficer czy specjalista, zarówno w JRG Szczebrzeszyn jak i w komendzie zamojskiej.

W kwietniu 2005 roku objął stanowisko naczelnika wydziału kontrolno-rozpoznawczego. Nieustannie podnosił swoje kwalifikacje, zdobywając tytuł magistra inżyniera pożarnictwa w 1999 roku. W lutym 2007 roku został mianowany na zastępcę komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Zamościu, a kilka miesięcy później objął kierownictwo nad całą komendą.