W Biłgoraju szykują się atrakcje

W najbliższą niedzielę nad zalewem Bojary odbędzie się wiele atrakcji. Odnosząc się do szczegółów, chodzi o Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu.

Czego się spodziewać?

Zanim skupimy się  na wydarzeniach – czy wiesz, czym jest Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu? Przede wszystkim trzeba podkreślić, że jest to kampania, która została zainicjowana przez Komisję Europejską (2002 rok). Jak się można domyślić, ta kampania jest dążeniem do tego, aby jak najczęściej wybierano ekologiczne środki podróżowania. Należy przez to rozumieć korzystanie z komunikacji miejskiej, chodzenie pieszo, jazdę na rowerze oraz korzystanie z ogłoszeń. Dokładnie rzecz ujmując, można natknąć się na ogłoszenia dotyczące możliwości podwiezienia. Co więcej, wydaje się, że takich ogłoszeń jest naprawdę wiele.

Wracając do tego, co wydarzy się w Biłgoraju, organizatorzy kierują się do rowerzystów, biegaczy, miłośników nordic walkingu i wszystkich zainteresowanych ekologicznym podróżowaniem. Jeżeli należysz do przynajmniej jednej z tych grup, program atrakcji powinien Cię zainteresować. Początek zaplanowano na godz. 10:30, wtedy ma odbyć się zbiórka uczestników/rowerzystów. O 10:45 ma rozpocząć się półgodzinny przejazd ulicami miasta. W trakcie tego przejazdu (o 11:00) zaczną się konkurencje rekreacyjno-edukacyjne dla dzieci, konkurencje te mają trwać do 14:30. Ostatni punkt to II Maraton MTB po Ziemi Biłgorajskiej. Początek zaplanowano na godz. 12:00, koniec przewidziano na godz. 14:00.