Wpadka w czasie kontroli drogowej

W Szczebrzeszynie doszło do nietypowej sytuacji – rutynowa kontrola policjantów pozwoliła zatrzymać osoby, które posiadały środki odurzające. Nic nie wiadomo na temat tego, czy zatrzymani znajdowali się pod wpływem narkotyków.

Nocny patrol

Zdarzenie miało miejsce w czasie nocnego patrolu – jedna z kontroli dotyczyła 20-letniego kierowcy, który podróżował z 23-letnim pasażerem. W czasie kontroli młody kierowca zachowywał się nerwowo, czym zainteresował policjantów. Zresztą to samo można powiedzieć na temat wspomnianego pasażera.

Jak się szybko okazało, nerwowe zachowanie nie wynikało z charakterów obu panów. W samochodzie odnaleziono choćby susz roślinny czy pomarańczowy proszek. Wszystkie znalezione substancje zostały zabezpieczone. Policjanci zatrzymali obu panów (osadzono ich w policyjnym areszcie) – przedstawiono im zarzut posiadania środków odurzających. W takiej sytuacji grożą nawet 3 lata pozbawienia wolności.

Oczywiście za wcześnie jest, aby sugerować, że młodzi mężczyźni trafią do więzienia. Znaczenie mają różne czynniki (liczy się np. przeszłość zatrzymanych).