Wypadek karetki pogotowia z samochodem osobowym – cztery osoby ranne

Konfrontacja między karetką pogotowia, poruszającą się na sygnale, a samochodem osobowym zakończyła się poważnym wypadkiem, w wyniku którego cztery osoby musiały zostać przewiezione do szpitala. Kierujący pojazdem osobowym próbował skręcić na parking przed sklepem, nie zauważając nadjeżdżającego z prędkością pojazdu ratunkowego.

Nieszczęsny incydent miał miejsce około godziny 10:00 w małej miejscowości Płoskie, położonej na drodze krajowej nr 74, prowadzącej ze Szczebrzeszyna do Zamościa. Karetka jechała tam na wezwanie, korzystając z sygnałów dźwiękowych i świetlnych. Jednakże, pomimo tych środków ostrożności, kierujący autem marki Audi, które jechało przed nią, rozpoczął manewr skrętu w stronę pobliskiego sklepu. To skończyło się tragicznym zdarzeniem, gdy ambulans uderzył w tył pojazdu.

W efekcie niefortunnego zdarzenia cztery osoby odniosły obrażenia i zostały przewiezione do najbliższego szpitala. Służby ratunkowe pracowały na miejscu wypadku do godziny 12:20, co wymagało wprowadzenia ruchu wahadłowego na drodze. Obecnie natomiast, droga jest już całkowicie przejezdna.