Wypadek motocyklisty pod Zamościem: Policja ustala okoliczności zdarzenia

W sobotę, 15 czerwca dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Zamościu otrzymał zgłoszenie o wypadku z udziałem motocyklisty. Do zdarzenia doszło na polnej drodze w Kawęczynie, prowadzącej do miejscowości Gorajec.

Zgodnie z relacją zgłaszającego, jechał on samochodem razem z kolegą drogą pomiędzy polami. W pewnym momencie zauważyli przewrócony motocykl oraz leżącego kilka metrów dalej mężczyznę ubranego w strój motocrossowy. Sprawdzili stan zdrowia poszkodowanego – był on przytomny, ale niezdolny do mówienia. Niezwłocznie wezwali pomoc medyczną – informuje aspirant sztabowy Dorota Krukowska-Bubiło z KMP w Zamościu.

Policjanci, którzy przybyli na miejsce zdarzenia, ustalili tożsamość poszkodowanego – to 34-letni mieszkaniec gminy Szczebrzeszyn. Poszkodowany został zabrany przez karetkę pogotowia do szpitala w celu przeprowadzenia szczegółowych badań.

Funkcjonariusze na miejscu zauważyli, że mężczyzna wydaje się być pod wpływem alkoholu. Z uwagi na jego stan zdrowia nie byli jednak w stanie przeprowadzić testu alkomatem. Zdecydowano więc o pobraniu krwi do badania. Jego wynik pozwoli ustalić, czy motocyklista był trzeźwy w chwili wypadku.

Dodatkowo ustalono, że motocykl marki Suzuki typu cross, którym poruszał się 34-latek, nie posiadał tablic rejestracyjnych. Okazało się także, że mężczyzna ten nie miał prawa jazdy uprawniającego do kierowania pojazdami.