bójka

Bójka z udziałem z kontrterrorystów. O co poszło?

Mundurowi należący do Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji we Wrocławiu mieli zadanie ochronić przejścia graniczne, znajdujące się na terenie Zamojszczyzny. Pojawili się tam 25 marca i kilku z nich wybrało się jednej z zamojskich restauracji. Wedle informacji, jakie podało radio RMF-FM, mieli oni wypić tam dość dużą ilość alkoholu. Jak wiemy po alkoholu czasami robi się dziwne i głupie rzeczy. Do takich rzeczy zalicza się na przykład wszczynanie bójek. I właśnie w czymś takim mieli uczestniczyć funkcjonariusze. Czy tak rzeczywiście było? Rzekome zdarzenie miało miejsce około godziny drugiej w nocy. Na miejscu bardzo szybko pojawiła się zamojska policja, aby rozeznać, co się dzieje.

Zarzuty dla mundurowych

Czy policjanci dopuścili się tych czynów będąc na służbie? Co prawda nie, ponieważ mieli ją zaczynać 26 marca o poranku. Trzeba jednak przyznać, że upijanie się do drugiej w nocy przed służbą jest bardzo złym pomysłem i może wpływać na późniejszą kondycję podczas pracy. Przełożeni doskonale o tym wiedzą, dlatego wszczęto już dochodzenie. Zamojska prokuratura jest w trakcie badania tej sprawy, a póki co postawiono zarzuty czterem policjantom. Dotyczą one udziału w bójce. Mogą nie tylko stracić swoją posadę, ale też trafić do więzienia na okres trzech lat. Szczegóły całego zdarzenia nie są jednak znane, więc nie wiemy jakiej dokładnie skali była to bójki, ani kto ją zainicjował.

Przynajmniej mamy dowód, że polscy kontrterroryści są dobrze przeszkoleni

Okazało się, że przeszkolenie, jakie przechodzą grupy antyterrorystyczne, może być skuteczne także podczas bijatyki w knajpie. Problem jest taki, że funkcjonariusz policji w ogóle nie powinien w niej uczestniczyć. Tzn. oczywiście nikt nie powinien, ale pierwszej lepszej osobie nie wiele za to grozi. Może kara grzywny, można zawieszenie wyroku. A jeśli jesteśmy policjantami na służbie i wdamy się w bójkę, to grozi nam całkowite utracenia prawa do wykonywania zawodu. Jeśli praca jest jednocześnie naszą pasją, to jej utrata może być dla nas olbrzymim ciosem.

Interesują Cię wiadomości kryminalne? Przeczytaj o brutalnym pobiciu w Wieluniu.