galeria twierdza

Rozbudowa Galerii Twierdza. Jakie nowości nas czekają?

Co zawiera inwestycja?

Co dokładnie ma powstać w pobliżu Galerii Twierdza? Otóż będzie się tam znajdował gmach handlowo-usługowy z przybocznym parkingiem. Prace idą bardzo sprawnie i już w listopadzie będziemy mogli się spodziewać ukończenia inwestycji. Tablica informacyjna, którą możemy dostrzec na placu budowy, podaje więcej szczegółów dotyczących budowy. Wynika z nich, że minąć ma jeszcze tylko kilka miesięcy i w końcu będzie można do nowego budynku się wybrać. Mieszkańcy są bardzo ciekawi tego, jak będzie wyglądać ten gmach.

Wolnostojący budynek, czy część galerii?

Z jednej strony nowa budowa jest samodzielną inwestycją, a z drugiej strony znajduje się na terenie należącym do Galerii Twierdza. Jak to w końcu jest? Czy nowy gmach handlowo-usługowy będzie samodzielną galerią czy jedynie dobudówką poprzedniej? W zasadzie to i tak i tak. Zbudowanie gmachu jest częścią rozbudowy słynnej Twierdzy, ale będzie się znacznie różnić od budynku „matki”. Zarówno pod względem budowy, jak i wystroju. Jest to więc nie tylko rozbudowa istniejącej infrustruktury, ale także powiew świeżości i wprowadzenie zupełnie nowych opcji. Czy sprawdzi się to wśród mieszkańców?

Czy sklepy znajdujące się w tym budynku przyniosą większe zyski niż galerią notowała do tej pory? Bardzo możliwe, że jednak efekty będą przeciwne do zamierzonych i inwestycja okaże się kompletną klapą. Co wtedy? Na pewno będzie to dużo cios dla inwestorów oraz dla projektantów. Zarówno ci drudzy potrafią być bardzo wrażliwi na punkcie swoich dzieł. Za przykład może posłużyć historia pewnego artysty z Wrocławia.

Zamość to nie tylko zabytki

Dla turystów Zamość to przede wszystkim zabytki. To właśnie po to rzesze turystów odwiedzają to miasto. Pragną zwiedzić twierdzę oraz inne najbardziej ikoniczne miejsca. A co z resztą Zamościa? Dla większości osób pozostaje ona tajemnicą i często ją ignorują. Inaczej jest oczywiście z lokalnymi mieszkańcami, którzy bardzo chętnie odwiedzają takie budynki jak Galeria Twierdza. Tak naprawdę jest to najchętniej odwiedzane miejsce przecież młodych mieszkańców miasta. Z tego względu uznano, że dobrze będzie powiększyć przestrzeń handlową i co nieco dobudować.