Brutalne pobicie młodego mężczyzny w Żółkiewce: sprawcami dwaj mocno pijani mieszkańcy gminy

Miejscowość Żółkiewka była świadkiem brutalnej napaści na 22-latka. Młody człowiek doznał poważnych obrażeń i musiał być przewieziony helikopterem na oddział szpitalny. W tej niebezpiecznej sytuacji zatrzymano dwóch podejrzanych, którzy zostali umieszczeni w areszcie tymczasowym.

Informacja o ataku została przekazana dyżurnemu policji w Krasnymstawie 14 maja, tuż przed godziną 18:00. Nieszczęsny 22-latek był ofiarą brutalnej napaści, gdzie oprawcy uderzali go i kopali po całym ciele. Po tym okrutnym ataku, mężczyzna doznał tak poważnych obrażeń, że konieczne było przewiezienie go do szpitala w Lublinie za pomocą śmigłowca pogotowia ratunkowego. Policja natychmiast podjęła działania w kierunku sprawców i zatrzymała dwóch mieszkańców Żółkiewki, w wieku 58 i 64 lat. Obaj byli mocno nietrzeźwi – jeden miał ponad 2 promile alkoholu we krwi, a drugi blisko 3 promile. Po zatrzymaniu zostali umieszczeni w policyjnej celi – poinformowała Anna Chuszcza, rzeczniczka krasnostawskiej policji.

Następnego dnia dwaj podejrzani zostali przewiezieni do prokuratury w Zamościu, gdzie usłyszeli zarzuty związane z pobicie, które spowodowało ciężki uszczerbek na zdrowiu 22-latka. Sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu obu mężczyzn na okres trzech miesięcy. W przypadku skazania grozi im kara do ośmiu lat pozbawienia wolności.