Brutalny rozbój w Zamościu: Dwóch mężczyzn zatrzymanych i tymczasowo aresztowanych

W ramach operacji prowadzonej przez funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Zamościu, zatrzymano dwóch mężczyzn, którym postawiono zarzut brutalnego rozboju. Zdarzenie miało miejsce na terenie Zamościa, gdzie sprawcy brutalnie zaatakowali 24-letniego obywatela, pozbawiając go kwoty około 1000 złotych. Wobec podejrzanych mężczyzn Sąd Rejonowy w Zamościu zadecydował o trzymiesięcznym areszcie tymczasowym.

Informacja o napaści na młodego mężczyznę dotarła do zamojskiej komendy policji w niedzielny poranek. Otrzymał ją oficer dyżurny od mieszkańca Zamościa, na którego działkę przybył pobity 24-latek.

Na miejsce natychmiast skierowane zostały patrole policji. Ze zgromadzonych informacji wynikało, że pokrzywdzony podczas nocnej przejażdżki po ulicach miasta i okolic w towarzystwie znajomego oraz dwóch nieznajomych mężczyzn był świadkiem incydentu. W trakcie wspólnego spożywania alkoholu, jeden z obcych zażądał pożyczenia 200 złotych. Po odmowie 24-latka mężczyzna ten stał się agresywny.

Do eskalacji przemocy doszło, kiedy samochód zatrzymał się w odosobnionym miejscu. Tam też napastnik zażądał po raz kolejny pieniędzy, a po ponownej odmowie zaatakował 24-latka uderzając go wielokrotnie w okolicy głowy. Następnie ofiara została wyrzucona z samochodu i kopana. Do ataku dołączył także kierowca pojazdu. W końcu jeden ze sprawców przytrzymał pokrzywdzonego, podczas gdy drugi wykradł mu z portfela około 1000 złotych. Po brutalnym ataku napastnicy odjechali z miejsca zdarzenia, a pokrzywdzony udał się do najbliższego domu prosząc o wezwanie pomocy.