Wypadek na chodniku w Zamościu: 17-letnia kierująca hulajnogą uderzyła w starszą pieszą

Incydent, w którym 17-letnia dziewczyna na hulajnodze zderzyła się z przechodniem, miał miejsce 5 marca około 16:30 przy ulicy Piłsudskiego w Zamościu. Młoda kobieta jadąca na hulajnodze niespodziewanie uderzyła w starszą kobietę, która przechodziła przez chodnik.

Pierwsze ustalenia policji pokazują, że 72-letnia zamościanka przekroczyła oznakowane przejście dla pieszych i była już na chodniku, gdy została potrącona przez nastolatkę na hulajnodze elektrycznej. Ta ostatnia właśnie skręciła z drogi na ścieżkę dla pieszych i rowerzystów. Starsza dama upadła na chodnik, a ból spowodowany urazem zmusił ją do udania się do szpitala razem z dziewczyną na hulajnodze.

Dorota Krukowska-Bubiło, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zamościu, po incydencie poinformowała, że badania medyczne wykazały, że piesza odniosła obrażenia ręki. Warto zauważyć, że kierująca hulajnogą była 17-letnią dziewczyną. Badanie alkomatem przeprowadzone przez policję wykazało, że obie uczestniczki zdarzenia były trzeźwe.