Gwałtowne protesty rolnicze odbiją się echem na ulicach Zamościa

Mimo że Zamość nie jest uwzględniony na oficjalnej mapie protestów rolników, które zaplanowano na środę, to jednak lokalny magistrat ostrzega mieszkańców przed spodziewanymi utrudnieniami w ruchu miejskim z powodu tych wydarzeń. Rondo Leopolda Skulskiego, jedno z kluczowych skrzyżowań w mieście, zostanie zablokowane na okres trzech godzin.

Komunikat wydany przez magistrat w poniedziałek zapowiada start protestu o godzinie 10. Ze zgromadzenia w parkingu leśnym w miejscowości Karp ma wyruszyć około 100 ciągników i 30 samochodów osobowych. Trasa przejazdu uczestników protestu prowadzi drogą krajową numer 74 do Zamościa, następnie ulicą Hrubieszowską aż do ronda Honorowych Dawców Krwi. Dalej objazd będzie prowadził ulicami Wyszyńskiego, Peowiaków, Piłsudskiego, Lubelską aż do ronda Leopolda Skulskiego, zwanego też rondem sitanieckim. To właśnie tam planowane jest trzygodzinne blokowanie ruchu.

Choć blokada ronda jest planowana na trzy godziny, to jednak samochody będą miały możliwość przejazdu z pewnymi przerwami. Około godziny 14 uczestnicy protestu mają opuścić miasto kierując się ulicą Legionów, przez rondo Honorowych Dawców Krwi i dalej ulicą Hrubieszowską (dk 17) w stronę Hrubieszowa aż do Parkingu Leśnego w Karpiu.

Zgodnie z komunikatem, kolumna pojazdów będzie przemieszczała się jednym prawym skrajnym pasem ruchu, aby minimalizować utrudnienia dla innych uczestników drogi. Nadto, pojazdy uprzywilejowane będą miały możliwość przejazdu poza kolejnością, a ciągniki zostaną rozstawione tak, by umożliwić utworzenie tzw. korytarza życia.