inwestycja

Budynki OSiR doczekają się w końcu termomodernizacji

Część radny ma wciąż zastrzeżenia do budżetu miejskiego. Pojawiają się pomysły lekkich zmian, które mogłyby się okazać korzystne. Jedną z takich zmian jest przeznaczenie 25 milionów złotych na termomodernizację budynków OSiR-u. Osobom korzystającym z tego ośrodka jest to potrzebne już od dawna. Mimo to osoby odpowiedzialne za miast nie są zbyt chętne do przeprowadzenia takich zmian. Czy chodzi tu o skąpstwo? A może faktycznie modernizacja OSiR-u nie jest priorytetem?

Chcesz być na bieżąco z tym, co dzieje się w Zamojszczyźnie? Zajrzyj tutaj!

Wszystko się okaże po sesji

9 maja w poniedziałek odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Zamościu. W sali Consulatus, znajdującej się w zamojskim Ratuszu, spotkają się Radni, aby przedyskutować kilka ważnych spraw. Między innymi chodzi o zmianach w prognozie finansowej, ale też o drobne zmiany w uchwale budżetowej. Co takiego ma się zmienić w szczegółach tej ustawy? Część radnych uważa, że budynki należące do zamojskiego OSiR-u (ul. Królowej Jadwigi) wymagają termomodernizacji. Dlatego właśnie trzeba znaleźć w budżecie możliwość na przeprowadzenie tych zmian. Jednym z pomysłodawców jest dyrektor Wydziału Inwestycji Miejskich i Zamówień Publicznych Urzędu Miejskiego w Zamościu Stanisław Flis. Wartość inwestycji ma wynieść 25 milionów złotych, choć większość tej kwoty (aż 18 milionów złotych) pokryje dofinansowanie z „Polskiego Ładu”.

OSiR – ważne miejsce dla mieszkańców

Można pomyśleć, że OSiR to nie jest najważniejsze miejsce w życiu Zamościa. I trochę racji w tym jest, bo faktycznie można obejść się bez basenu czy tenisa. Nie ma jednak w okolicy wielu tego typu obiektów, a człowiekowi do życia potrzebna jest rekreacja. Dla wielu mieszkańców to właśnie wypad na OSiR jest najlepszą okazją do tego, by się trochę rozruszać i zrobić coś dla siebie. Niestety infrastruktura od lat pozostawiała wiele do życzenia i pojawiały się pomysły, aby coś z tym zrobić. Najczęściej jednak Rada Miasta w Zamościu dochodziła do wniosku, że nie ma na to pieniędzy, albo są ważniejsze rzeczy do sfinansowania. Czy podobnie będzie tym razem? Czy radni odrzucą pomysł i OSiR zostanie w takim stanie jak do tej pory? Miejmy nadzieję, że nie i coś jednak ruszy do przodu.