Były selekcjoner przyjedzie do Zamościa opowiadać o piłce nożnej

Do Zamościa przyjedzie Andrzej Strejlau. Legenda polskiej piłki i były selekcjoner spotka się z mieszkańcami, aby porozmawiać o przeszłości i teraźniejszości futbolu. Spotkanie odbędzie się 17 października w Książnicy Zamojskiej. Towarzyszyć mu będzie polski lekkoatleta Jerzy Chromik.

Na spotkanie zaproszeni są wszyscy miłośnicy tego sportu, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę oraz posłuchać głosu ekspertów. W końcu Strejlau to nie byle kto. Wydał on także swoją książkę, w której pisze co nieco na temat polskiej piłki.

Andrzej Strejlau – legenda polskiej piłki nożne

Andrzej Strejlau przyszedł na świat w 1940 roku. Nikt się wtedy nie spodziewał jego imponującej kariery, która dopiero miała nadejść. W trakcie swojego życia grał zarówno w piłkę nożną jak i ręczną, a na końcu został trenerem obu dyscyplin.

Polacy najbardziej zapamiętali go jako selekcjonera narodowej reprezentacji z lat 1989 – 1993. Nie było to jednak pierwsze jego doświadczenie, bo jeszcze w 1974 roku miał okazję zastąpić Kazimierza Górskiego.

Spotkanie w Książnicy Zamojskiej

Andrzej Strejlau przyjedzie do Książnicy Zamojskiej razem z Jerzym Chromikiem. Będą opowiadać o polskim footballu. Skupią się zarówno na jego teraźniejszości, jak i przeszłości. Wśród tematów poruszanych na spotkaniu znajdzie się obecna kondycja piłki nożnej. Panowie spojrzą na nią obiektywnie i z lekką dozą krytyki.

Oprócz oceny obecnego stanu, goście spotkania porozmawiają o starych dobrych czasach. Wspomną historię polskiej piłki nożnej. Mają na ten temat bardzo dużo do powiedzenia, zwłaszcza że znaczną część tej historii mieli okazję obejrzeć na żywo.

Piłka nożna w życiu Polaków

Piłka nożna jest tym, co łączy wszystkich Polaków. Bez względu na poglądy, zainteresowania czy status materialny. Nie ma takiego miejsca w Polsce, w którym nie oglądałoby się meczów piłkarskich i nie kibicowało naszej reprezentacji.

Można się spodziewać, że w spotkaniu weźmie udział wiele osób, które interesują się piłką nożną. Choć młodsi kibice mogą nie znać Andrzeja Strejlała, to przedstawiciele młodszego pokolenia również wyrażają duże zainteresowanie sportem i jego historią.

Dlatego właśnie organizatorzy zapraszają też tę młodszą publiczność, aby mogła posłuchać człowieka, który o futbolu wie praktycznie wszystko. W końcu kogo powinniśmy słuchać jeśli nie ekspertów?

Interesujesz się piłką nożną? Zajrzyj na szybkapilka.pl, aby być na bieżąco.