Znak drogowy ostrzegający przed kasztanami

Zaczął się sezon na kasztany, więc na ulicy możemy spotkać ich pełno. To świetna gratka dla dzieci, którzy robią z nich ludziki, ale mają one swoją mroczną stronę. Na przykład mogą spaść na samochód i uszkodzić szybę.

Taki problem dotyczy wszystkich kierowców, którzy parkują swoje samochody przy ul. Kiepury. Z tego powodu miasto postawiło specjalny znak.

Pamiętajmy, że kasztany, które spadają z drzew na nasze ulice to nie to samo co kasztany jadalne. Jeśli interesuję cię zastosowanie tych drugich, kliknij tutaj.

Nowy znak drogowy

Przy ulicy Kiepury pojawił się nietypowy znak. Jego celem jest ostrzeżenie mieszkańców przed spadającymi kasztanami. Głównie chodzi o kierowców, którzy w tym miejscu zostawiają swoje samochody. Spadające kasztany mogą uszkodzić szybę, co wiąże się z wysokimi kosztami.

Parking znajdujący się przy Zamojskim Domu Kultury nie jest najatrakcyjniejszym miejscem postoju. Problemem są właśnie kasztany, które rosną w okolicy. Drzewa same w sobie są bardzo ładne, ale sprawiają zagrożenie dla samochodów.

Sytuacja wcale nie oznacza konieczności wycięcia tych drzew. Na to miasto nigdy się nie zgodzi. Dlatego zamiast tego postawiono specjalny znak, aby kierowcy wiedzieli na co się piszą, parkując w tym miejscu.

Od teraz swoje pojazdy będą tam zostawiać tylko kierowcy, których stać na kuloodporne szyby.

Czy kasztan może zrobić krzywdę?

Czy kasztanem naprawdę można sobie zrobić krzywdę? Kiedy nadchodzi jesień, to pojawiają się nowe zagrożenia. Jednym z nich jest uderzenie pewnego małego przedmiotu o naszą głowę. Tym przedmiotem jest oczywiście kasztan.

Kasztany nie są ani wielkie, ani przesadnie twarde. Trudno więc byłoby za ich pomocą zabić człowieka, ale nie oznacza to, że nie można sobie nabić guza. Nie zapominajmy też, że na drzewach rosną one w swoich specjalnych skorupkach, a te wyposażone są w kolce.

Owoce kasztanowca spadają na ziemię, gdy dojrzeją. Skorupka zwykle się rozbija, aby owoc mógł zadomowić się w ziemi. Natura nie jest przesadnie tolerancyjna i nie przejmuje się tym, że pod drzewem może akurat przechodzić człowiek.

Spadający kasztan może nas zranić i zaowocować siniakiem lub guzem. Lepiej więc nie przechodzić pod kasztanowcami w tym okresie roku.