Kurs języka angielskeigo w szkole Bacalarus

Czemu warto uczyć się języków z native speakerem? Kursy językowe w Zamościu

Odpowiednia wymowa to gwarancja swobodnej i naturalnej komunikacji w każdym języku obcym, w tym i języku angielskim. Najlepszym sposobem by to osiągnąć jest nauka z native speakerem, czyli osobą, dla której wybrany przez nas język jest językiem ojczystym. Mieszkańcom Zamościa możliwość taką oferuje szkoła językowa Bacalarus, w której lekcje prowadzą zarówno wszechstronnie wykształceni polscy lektorzy, jak i native speakerzy z Wielkiej Brytanii oraz Kanady. Jakie są korzyści z nauki wymowy z native speakerem i dlaczego warto wybrać ten sposób przyswajania języka dowiesz się czytając dalej.

Kim dokładnie jest native speaker?

Tak jak wcześniej wspomnieliśmy, native speaker to osoba, dla której dany język jest ojczystym. Oznacza to, że posługuje się nim od urodzenia w sposób naturalny i codzienny. Co ciekawe, native speaker nie musi urodzić się w danym kraju, wystarczy, że został wychowany w kulturze tego kraju i od początku swojego życia posługiwał się wybranym przez nas językiem.

Co ważne, native speaker nie musi być wykształconym nauczycielem. Jest to oczywiście duży plus, jednak wystarczą umiejętności przekazywania wiedzy i łatwość w nawiązywaniu kontaktów z innymi. Papierek z uczelni nie jest tutaj niezbędny. Ważne, by native speaker wiedział jak wytłumaczyć Ci odpowiedni sposób wymowy danego języka i aby w rzeczywistości znał ten język „od podszewki”.

Zajęcia z native speakerem w szkole Bacalarus w Zamościu class=

Dlaczego boimy się zajęć z native speakerem?

Nie jest tajemnicą fakt, iż wiele osób obawia się zajęć z native speakerem. Najczęściej dotyczy to osób, które dopiero rozpoczynają przygodę z językiem, znające dopiero podstawowe zwroty i wyrażenia i obawiają się problemów w komunikacji z osobą, która mówi głównie w języku obcym. Do tego wszystkiego dochodzą różne akcenty, szczególnie w języku angielskim, które na początku potrafią przerazić nawet średnio zaawansowanych uczniów. Nie ma jednak powodów do obaw. Profesjonalne szkoły językowe, takie jak Bacalarus zatrudniają jedynie osoby, które wiedzą jak rozmawiać z uczniem na każdym poziomie zaawansowania, używając przy tym dostosowanego do ich poziomu słownictwa. Pod linkiem dowiesz się co oferuje Bacalarus – Szkoła Języków Obcych, która mieści się w Zamościu na ulicy Jutrzenki 3. Jeśli masz więcej pytań na temat lekcji z native speakerem skontaktuj się ze szkołą pod numerem telefonu 790 747 373.

Korzyści z nauki języka z native speakerem

Nauczysz się poprawnego akcentu

Nauka z native speakerem to przede wszystkim pewność poprawnej wymowy. Nie oszukujmy się, niewielu jest polskich lektorów, którzy potrafią komunikować się czystym, pozbawionym obcego akcentu językiem angielskim. Native speaker posługuje się danym językiem jako podstawowym, od najmłodszych lat, dlatego jego wymowa jest naturalna i najpełniej odzwierciedla wszelkie niuanse wymowy danego języka.

Poznasz język potoczny i kulturę kraju

Native speaker zna również wszelkie wyrażenia mowy potocznej, które pozwolą naszemu słownictwu stale rozwijać się do poziomu odpowiadającemu niemalże rodowitego mieszkańca danego kraju. Dodatkowo w toku trwania lekcji poznasz tradycję i kulturę danego kraju z przekazu osoby, która była ich żywym obserwatorem od dziecięcych lat.

Kurs języka angielskiego w szkole Bacalarus

Nauczysz się parafrazowania

Kolejna zaleta nauki z native speakerem wiąże się z tą nieszczęsną obawą dotyczącą komunikacji między uczniem a nauczycielem obcego pochodzenia. Dzięki początkowym problemom z „dogadaniem się” możemy nauczyć się niezwykle przydatnej techniki parafrazowania, czyli opowiadania niejako „naokoło” na temat, który chcemy porozmawiać nie znając jednak konkretnego słownictwa. Pozwala to nie tylko znacząco zwiększyć zasób słownictwa ale i rozwija płynność wymowy oraz pewność siebie.

Nauka poprzez praktykę

Co ważne, lekcje z native speakerem to nie tylko nauka słownictwa ale przyswajanie gramatyki w bardziej przystępny sposób, niż dawne metody wykładania reguł i „wkuwania ich” na pamięć. Dzięki swobodnej rozmowie jesteś w stanie nauczyć się gramatyki w sposób praktyczny i samoczynnie przyswoić jej zasady bez konieczności nudnego studiowania jej reguł.

Nauka z native speakerem to najlepszy sposób na przyswajanie języka w sposób aktywny za pomocą rozmowy i kontaktu z drugim człowiekiem. To metoda, która świetnie sprawdzi się zarówno dla uczniów prezentujących podstawowy poziom wiedzy jak i dla osób, które chcą szlifować swoje umiejętności komunikacyjne. Szkoła językowa Bacalarus w Zamościu umożliwia naukę z jednym z czterech wybranych native speakerów, którzy wprowadzą Cię w świat języka angielskiego i pozwolą podnieść swój poziom wiedzy w atrakcyjny i aktywny sposób.