awantura

Dwa auta zderzyły się w Bełżycach. Utrudnienia w ruchu

Dwa auta zderzyły się w Bełżycach

Dwa auta zderzyły się w Bełżycach na jednym ze skrzyżowań. Przyczyną prawdopodobnie było nieustąpienie pierwszeństwa Zdarzenie miało miejsce w Bełżycach w środę (28.04.2021) ok. godziny 16:40. Dokładnym miejscem było skrzyżowanie ulic Wojska Polskiego i Fabrycznej. Tam doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych: toyoty i chevroleta. Oczywiście najszybciej jak się tylko da, na miejscu pojawiły się służby ratunkowe, tj. policja, ratownictwo medyczne i straż pożarna.

Według wstępnych ustaleń kierowca chevroleta, które wyjeżdżał z ulicy Wojska Polskiego, musiał ustąpić pierwszeństwa toyocie. Niestety tego nie zrobił.  A przynajmniej tak twierdzą służby. Kierowca toyoty poruszał się ul. Bychawską. Mamy jedną osobę poszkodowaną, a policjanci próbują ustalić wszystkie szczegóły zdarzenia. Natychmiast zabezpieczyli oni drogę, więc pojawiły się pewnie utrudnienia w ruchu.

Wypadki na jezdni

Na szczęście tym razem nikt nie zginął, mimo że jedna osoba jest ranna. Uczestnicy podobnych wypadków nie zawsze mają tyle szczęścia. Nawet pozornie niegroźny wypadek może spowodować czyjaś śmierć, dlatego ważne jest, abyśmy dbali o bezpieczeństwo na drodze. Jednym ze sposobów dbania o takie bezpieczeństwo jest oczywiście przestrzeganie przepisów.

Dlatego powinniśmy ustępować pierwszeństwa tam, gdzie nakazują tego przepisy. Musimy również odpowiednio zachowywać się wobec pieszych i rowerzystów. Nawet jeśli, jako kierowcy, uważamy, że to piesi i rowerzyści są winni wszelkiego zła na świecie, to chyba wolimy nie mieć na sumieniu żadnego z nich. W grę wchodzi zarówno nasze jak i ich zdrowie i życie. Drugą kwestią są oczywiście szkody wyrządzone mieniu, a jeszcze inną konsekwencje prawne. 

1 komentarz

  1. Szczerze to mnie to nie dziwi. Na tym odcinku bardzo często dochodzi do stłuczek

Komentarze wyłączone.