ruszają zapisy na zawody wędkarskie

Ruszają zapisy na zawody wędkarskie w w Łukowie

Ruszają zapisy na zawody wędkarskie w w Łukowie

Ruszają zapisy na zawody wędkarskie w w Łukowie, choć nie jest to typowy konkurs wędkarski. Jest to specjalna edycja, która ma umożliwić osobom z niepełnosprawnościami wzięcie udziału. Jeśli więc jesteśmy taką osobą, lub taką znamy, nie wahajmy się długo i zapiszmy się na ten konkurs. Nawet jeśli nie jesteśmy wybitnymi wędkarzami, to może to być świetna okazja, żeby zaznać trochę świeżego powietrza i wziąć udział w zdrowej rywalizacji.

Kiedy odbędą się zawody wędkarskie dla osób niepełnosprawnych?

Planowana data wydarzenia do 13 czerwca 2021 roku. Zapisy jednak ruszyły już teraz, więc wszyscy zainteresowani powinni się śpieszyć. Dostępne sątylko 34 miejsca, więc nie każdemu uda się załapać. Dlatego właśnie, jeśli jesteście zdeterminowani do wzięcia udziału, zapiszcie się już teraz. Zbiórka odbędzie się o godzinie 5 rano, więc trzeba będzie wstać jak najwcześniej. Dla niektórych może się to wydawać bardzo mocną barierą, ale tak naprawdę jest to najlepsza pora, aby rozpocząć wędkowanie. Przyjemne poranne powietrze i złociste promienie słońca to najlepsza atmosfera, jaka może towarzyszyć wędkarzowi. Same zawody jednak rozpoczną się dopiero o godzinie ósmej. Wcześniej konieczne będzie wylosowanie stanowisk.

Kto będzie zwycięzcą? Zwycięzcą będzie osoba, której ryby będą ważyć najwięcej. Zawody zakończą się w południe, więc każdy z zawodników będzie miał cztery godziny na to, aby jak najwięcej ryb złowić. Na końcu wędkarze będą zaproszeni na wspólny obiad. Organizatorem tych zawodów wędkarskich PZW Łuków Miasto. Akcję też wspierają politycy związani z miastem i województwem, między innymi Burmistrz Miasta Łuków, Piotr Płudowski.

Ruszają zapisy na nietypowy konkurs

Niezbyt często słyszymy o zawodach wędkarskich dla osób z niepełnosprawnościami, a szkoda. Osoby takie często są pomijane w naszym społeczeństwie, zwłaszcza gdy chodzi o udział w różnego rodzaju rywalizacji. W zwykłych zawodach takie osoby często mają mniejsze szanse ze względu na swój stan zdrowie. Jeśli jednak organizuje się konkursy z myślą specjalnie o nich, to wtedy te szanse wzrastają. Niepełnosprawni mogą dzięki temu czuć się docenieni i zauważeni.