Dźgnął nożem kompana od kieliszka – został zatrzymany

Policjanci zatrzymali 66-letniego mężczyznę, który jest podejrzany o usiłowanie zabójstwa. Zatrzymany miał dźgnąć nożem swojego 55-letniego znajomego. Nie ma też co ukrywać, że najprawdopodobniej duże znaczenie miał alkohol (badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu).

Co się wydarzyło?

Najlepiej będzie, jeśli wrócimy do początku. Przede wszystkim należy zaznaczyć, że sytuacja wydarzyła się na jednej z posesji w gminie Zamość. Dyżurny zamojskiej komendy otrzymał informację o ugodzeniu nożem i co za tym idzie, na miejscu pojawili się policjanci. Kiedy policjanci przybyli na miejsce, zatrzymali wspomnianego już 66-latka, ranny mężczyzna trafił do szpitala.

Ponadto zajęto się ustaleniem wstępnego przebiegu zdarzenia – ustalenia wskazują na to, że ugodzenie nożem nastąpiło w trakcie libacji. Warte podkreślenia jest również to, że w zaroślach znaleziono nóż kuchenny (można przypuszczać, że jest to nóż, którym posługiwał się sprawca).

Zatrzymany 66-latek spędzi w areszcie przynajmniej 3 miesiące (tymczasowy areszt). Za usiłowanie zabójstwa grozi od ośmiu lat do dożywocia.