Wstrzymano przyjęcia na oddziale laryngologii w Zamościu – powodem koronawirus

Problemy związane z koronawirusem to temat, o którym można powiedzieć bardzo dużo. Niestety, co rusz możemy usłyszeć o kolejnych historiach.

Za przykład może posłużyć choćby to, co dzieje się w Zamościu – na oddziale laryngologii podjęto decyzję o wstrzymaniu przyjęć.

Zakażenia u pracowników szpitala

Jak się zapewne domyślasz, zakażeni są pracownicy szpitala. Na ten moment wykryto 8 przypadków zakażenia. Kiedy doda się do tego lekarzy przebywających na kwarantannie, wstrzymanie nowych przyjęć wydaje się zrozumiałe. Co ciekawe, jedna z zakażonych osób to lekarz, który nie przebywał w szpitalu przez 3 tygodnie.

Ważne – wśród zakażonych osób nie ma pacjentów. Pamiętajmy też o tym, że zakażenia mają miejsce w szpitalu – mimo zakażeń koronawirusem przyjęcia zostały wstrzymane wyłącznie na oddziale laryngologii (można więc mówić o niemal normalnym funkcjonowaniu).

Oczywiście trzeba jednak mieć na uwadze ostrożność związaną z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Ostrożności nigdy dość (ponadto chodzi o odpowiedzialność za wszystkich).