IX Ogólnopolski Konkurs Duetów Fortepianowych "Grajmy Razem" odbywa się w Zamościu

Nadchodzące wydarzenie muzyczne, IX Ogólnopolski Konkurs Duetów Fortepianowych „Grajmy Razem”, który ma już swoje miejsce w kalendarzu tradycyjnych imprez kulturalnych, zyskał szerokie uznanie. W dniach 21-23 marca przewidziano różnorodne atrakcje. Wydarzenie odbędzie się w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia, ulokowanej przy ul. Kościuszki 5 w sercu Zamościa.

Organizatorzy zaplanowali szereg audycji muzycznych otwartych dla publiczności, które urozmaicą dwa koncerty. Pierwszy z nich to koncert inauguracyjny, podczas którego usłyszymy wykonanie duetu „Aleami Piano Duo”, w składzie Aleksandra Pazdyga-Chojnacka i Michał Chojnacki. Drugi koncert prezentuje laureatów konkursu, na którym będą zaprezentowane najwybitniejsze duety wybrane podczas rywalizacji.

Ale to nie wszystko. W ramach IX Ogólnopolskiego Konkursu Duetów Fortepianowych „Grajmy Razem” organizatorzy przygotowali również szereg wykładów tematycznych.

„Fortepian jest niewątpliwie instrumentem o wielu możliwościach. Gra na cztery ręce lub na dwóch fortepianach dodaje muzyce pełni i sprawia, że wykonania stają się bardziej efektowne”, – zauważa Anna Cichoń-Hereta, jedna z osób odpowiedzialnych za organizację wydarzenia oraz nauczycielka w Zamojskiej PSM. „Szeroki repertuar obejmuje utwory zarówno z muzyki klasycznej, jak i współczesnej czy rozrywkowej. Profesjonalne jury, składające się z profesorów Akademii Muzycznych w Krakowie, Gdańsku i Łodzi, zapewnia wysoką jakość artystyczną prezentacji”.