Kolejne ognisko koronawirusa

Sanepid w Zamościu poszukuje osób obecnych na jednej z mszy. Jak się można domyślić, sprawa dotyczy potencjalnego zakażenia koronawirusem. Uczestnicy mszy wzywani są do pilnego kontaktu z sanepidem.

Koronawirus w Kościele!

Msza, o której mowa odbyła się 14 września, o godzinie 9 rano w kościele imienia świętego Mikołaja. Dyrektor Sanepidu w Zamościu wzywa uczestników nabożeństwa do jak najszybszego kontaktu – koniecznie telefonicznego. Do momentu kontaktu i ewentualnego wykluczenia zakażenia koronawirusem, osoby te powinny do minimum ograniczyć możliwość kontaktu z innymi.

Sanepid przypomina, że w przypadku wykrycia zakażenia koronawirusem niezbędne będzie odbycie 10-dniowej kwarantanny. Przez ten czas nie wolno kontaktować się nawet z najbliższymi (chyba, że telefonicznie lub za pomocą mediów społecznościowych). O wyjściu z domu tym bardziej nie może być mowy.

Osoby, które podejrzewają u siebie zakażenie koronawirusem (nawet, jeśli nie były uczestnikami mszy) proszone są o kontakt. Numer telefonu: 606 535 497, 882 494 972 lub 664 597 946.