Niewybuch w Mokrepilach

Niebezpiecznego odkrycia dokonał jeden z mieszkańców gminy Radacznica. Pracując w swoim sadzie zauważył on bowiem… niewybuch.

Niesamowite znalezisko w gminie Radacznica.

Do wypadku doszło, gdy mieszkaniec gminy Radecznica wycinał w swoim sadzie drzewa. O swoim znalezisku natychmiast poinformował policję, która postanowiła wezwać na miejsce zdarzenia patrol saperski. Zagrożenie zostało pomyślnie zneutralizowane. Policjanci sprawdzili też, czy w okolicy nie ma kolejnych niewybuchów.

Do zgłoszenia zdarzenia doszło w czwartek. Policjanci dowiedzieli się, że mieszkaniec wsi Mokrepile w gminie Radacznica znalazł na swojej posesji dwa pociski – jeden artyleryjski, a drugi do granatnika.

Powiadomieni policjanci poważnie podeszli do sprawy i bardzo szybko znaleźli się na miejscu zdarzenia. Dokładnie je zabezpieczyli, ponieważ już w chwili ich przyjazdu w okolicy zbierała się grupka ciekawskich obserwatorów. Następnie wezwali żołnierzy, którzy unieszkodliwili pociski.

Pamiętać należy, że każdy niewybuch jest śmiertelnym zagrożeniem, nawet jeśli wydaje się być zardzewiały i niedziałający. Jeśli w jakichkolwiek okolicznościach odnajdziemy niewybuch, nie dotykajmy go, tylko jak najprędzej skontaktujmy się z najbliższym nam komisariatem policji lub zadzwońmy pod numer alarmowy 112.