Koniec lutego przyniesie rozpoczęcie procesu o zabójstwo 16-letniego Eryka w Zamościu

W ostatnich dniach lutego, Sąd Okręgowy w Zamościu (województwo Lubelskie) podejmie rozprawę dotyczącą sprawy śmiertelnego ataku na 16-letniego chłopca, Eryka. Główny podejrzany, Daniel G., 17 lat, jest oskarżony o morderstwo, podczas gdy pozostałe nieletnie osoby są oskarżone o udział w napaści lub współudział.

Zaślepiający strach i smutek spowodowany śmiercią młodego człowieka miały miejsce 28 lutego ubiegłego roku, na osiedlu Planty w Zamościu, niedaleko Starego Miasta. Eryk wracał ze szkoły, kiedy został zaatakowany i pobity przez grupę młodzieży. Sprawcy uciekli z miejsca incydentu, a pomimo natychmiastowej reakcji i prób reanimacji przez personel karetki pogotowia, życie chłopca nie udało się ocalić. Motywem przemocy miał być domniemane drwiny z jednej z koleżanek grupy napastników.

Pierwsza rozprawa w tej sprawie ma się odbyć 27 lutego tego roku o godzinie 9:30 – powiedział Paweł Tobała, rzecznik Sądu Okręgowego w Zamościu, podczas środowej rozmowy z PAP.

Akt oskarżenia ws. ataku na Eryka został przekazany przez Prokuraturę Okręgową w Zamościu już w listopadzie ubiegłego roku. Pierwotnie Sąd postanowił, że sprawa trzech nieletnich sprawców zostanie rozdzielona i skierowana do odrębnego procesu przed sądem dla nieletnich i rodzin. Decyzja ta spotkała się z zażaleniem ze strony prokuratury, a później Sąd Apelacyjny w Lublinie zgodził się z argumentami prokuratorów i zmienił orzeczenie sądu.