Parkingi przy zamojskim Starym Mieście bezpłatne poza sezonem, jednak nie wszyscy o tym wiedzą

Na przestrzeni ostatnich miesięcy, radni miejscy podjęli decyzję o zniesieniu opłat za postoje na parkingach buforowych, które są zlokalizowane w bliskiej odległości od zamojskiego Starego Miasta. Zostało to wprowadzone poza sezonem turystycznym. Niemniej jednak, obecność parkomatów sprzedających bilety parkingowe zarówno konsternuje, jak i wprowadza w błąd niektórych użytkowników tych parkingów.

Nawiasem mówiąc, pomimo jasnych informacji o braku opłat, wielu ludzi nadal decyduje się na zakup biletów. Temat ten był omawiany podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Zamościu, która miała miejsce 29 stycznia. W trakcie tego spotkania radny miejski, Rafał Zwolak, zwrócił uwagę na ten niepokojący problem.

Zwolak zauważył, że jeśli istnieją jakiekolwiek techniczne przeciwwskazania do wyłączenia tych urządzeń – na przykład problemy z resetowaniem systemu czy aktualizacją oprogramowania – można by je odpowiednio zabezpieczyć, na przykład poprzez foliowanie. Zwolak powiedział, że otrzymał wiadomości od dwóch osób, które zapłaciły za parking nie wiedząc, że jest on bezpłatny. Te osoby skierowały swoje wnioski o zwrot środków do Zarządu Dróg Grodzkich w Zamościu. Łączna suma wynosiła około 30 złotych. Pieniądze nie zostały jeszcze zwrócone, ale jak podkreślił radny Zwolak – to nie kwestia pieniędzy, a raczej zasad i uczciwości.