Młodzi artyści z całej Polski popisali się talentem

W Zamościu pojawili się młodzi artyści, którzy wykonywali swoje dzieła plastyczne przez kilka dni. Zjechali się oni ze szkół plastycznych z całego kraju, a po długim czasie pracy otwarto wernisaż.

Artyści zjechali się z całego kraju

Młodzi artyści nie byli mieszkańcami tylko Zamościa. Tak naprawdę pochodzą oni z 33 różnych szkół plastycznych na terenie całego kraju. Przyjechali oni do Nowego Wiśnicza, Krosna, Koszalina, Tarnowa, Częstochowy, Olsztyna, łodzi, Mińska Mazowieckiego, Lublina, Gronowa Górnego, Krakowa, Katowic i Nałęczowa. Celem ich wizyty było oczywiście stworzenie imponujących dzieł plastycznych i to się udało dzięki ich wspaniałemu talentami.

Czas wyłonić zwycięzców

Podczas piątkowego wernisażu miało miejsce rozdanie nagród. Grand Prix zdobył Igor Żmudzki pochodzący z Katowic, a pierwsza nagroda trafiła do Ronji Harasim z Krosna. Drugą nagrodę zaś otrzymała Roksana Bajda (Kraków) a trzecią Amelia Kuchta (Nałęczów). To jednak nie wszystko, bo trzy uczestniczki otrzymały także wyróżnienia. Mowa o Roksanie o Cichockiej (Kościelec), Martynie Półchłopek (Krosno) i Zuzannie Mereście (Lublin).

Jeśli interesują Cię sztuki plastyczne, przeczytaj też o niedawnej wystawie w Warszawie Ursus.