hazard

Nielegalny hazard w Biłgoraju – zarekwirowano maszyny

Nielegalny hazard w Biłgoraju

W piątek 26 marca policjantom udało się zabezpieczyć trzy automaty, służące do gier hazardowych. Takie sprzęty nie są nielegalne, ale aby móc mieć je w swoim lokalu, potrzebujemy koncesji. Właściciel tego lokalu koncesji nie miał, więc maszyny należało zabezpieczyć. Po zabezpieczeniu automatów podejmuje się procedury, aby ustalić, kto jest odpowiedzialny organizowania nielegalnych gier.

Hazard w Polsce

Hazard w Polsce ma się całkiem dobrze i wielu naszych rodaków lub od czasu do czasu zagrać w coś ryzykownego. Czasami jest to poker, czasem ruletka, a czasami automaty. Najbardziej kuszące są takie gry, w których czynnik losowy ma bardzo duże znaczenie. W takich sytuacjach nie musimy znać się danej grze, żeby wygrać. Oczywiście druga strona medalu jest taka, że wcale nie musimy się dużo namęczyć, żeby przegrać. W zasadzie to drugie zdarza się dużo częściej, bo jak wszyscy wiemy „kasyno zawsze wygrywa”.

Czy na hazardzie można się dorobić?

Prawdą jest, że są osoby, które dzięki hazardowi zbiły niemałą fortunę. Ale czy na pewno powinniśmy się na nich wzorować? Zdecydowanie więcej osób na hazardzie traci niż zyskuje, więc raczej nie ma sensu liczyć na szczęście. Ryzyko jest zbyt duże, aby w coś takiego się bawić. No chyba że mówimy o małych sumach. Ale one też mogą prowadzić do stopniowego zwiększania naszego zaangażowania w hazard, aż potem przekroczymy granicę, za którą już trudno będzie nam wrócić. Może okazać się, że granie o małe stawki w ogóle nam nie daje satysfakcji. Że potrzebujemy więcej adrenaliny, więc emocji.

No właśnie, o co tak naprawdę chodzi w hazardzie? O faktyczne dorobienie się czy może jednak o emocje? Okazuje się, że do gier hazardowych właśnie przyciąga nas ten dreszczyk. Chęć przeżycia przygody, zrobienia czegoś niebezpiecznego. Rzadko kiedy hazard jest dla nas przemyślaną inwestycją. Zwykle jest rozrywka, która ma nas oderwać na chwile od codzienności. I to się niestety udaje, bo gdy zbytnio wczujemy się w grę, to możemy zapomnieć o Bożym świecie.

Uzależnienie od hazardu – czy jest groźne?

Uzależnienie od hazardu jest jednym z uzależnień behawioralnych. Oznacza to, że aby zaspokoić nasz nałóg nie zażywamy żadnych substancji, a jedynie podejmujemy pewne zachowania. Te zachowania wiążą się z określonymi bodźcami, a taka kombinacja może powodować bardzo poważny mechanizm w naszym mózgu. Niektórym może się wydawać, że nie jest to tak poważne uzależnienie jak od alkoholu, ale to nieprawda. Z nałogu hazardowego bardzo trudno wyjść, jeśli nie mamy wystarczająco silnej woli. A nawet jeśli nam się wydaje, że taką mamy, to uzależnienie bardzo skutecznie prędzej czy później nam ją odbierze.

Oprócz gier typowych dla kasyna popularnością cieszą się również wyścigi konne. Dawniej była to rozrywka tylko dla elity, gdyż przeciętny obywatel raczej na tor nie chodził. Dzisiaj jednak dzięki internetowi i specjalnym stacjonarnym punktom bukmacherskim, możemy śledzić wyścigi dużo łatwiej. A skoro już o bukmacherce mowa, to wiele osób próbuje swojego szczęścia między innymi w obstawianiu wyniku meczów piłkarskich. Tu już samo szczęście nie przejdzie. W takiej zabawie zdecydowanie potrzebujemy trochę wiedzy i wyczucia.