Nieostrożność i brak pierwszeństwa przejazdu jako przyczyny zdarzenia drogowego na ulicy Wyszyńskiego w Zamościu

Zaledwie wczoraj, na ulicy Wyszyńskiego w Zamościu, rozegrało się niebezpieczne zdarzenie drogowe. Przyczyną była nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu przez 26-letnią kierującą pojazdem marki Hyundai. W trakcie wykonywania skrętu w lewo, młoda kobieta nie zachowała odpowiedniej ostrożności, co doprowadziło do incydentu. Za naruszenie bezpieczeństwa ruchu drogowego otrzymała mandat karny.

Według ustaleń policji, 26-letnia kobieta z Zamościa jechała swoim Hyundaiem ulicą Wyszyńskiego w kierunku ulicy Hrubieszowskiej. Podczas wykonywania manewru skrętu w lewo na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną, nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu spowodowało kolizję z nadjeżdżającym samochodem marki BMW, prowadzonym przez kierującą jadącą z przeciwnej strony. Ten akt nieostrożności doprowadził do zderzenia, które spowodowało przemieszczenie obu pojazdów oraz uderzenie BMW w przydrożną latarnię.

W wyniku tego zdarzenia, zarówno kierująca Hyundaiem, jak i 22-letnia podróżująca BMW z gminy Miączyn, zostały przewiezione do szpitala. Na szczęście, żadna z nich nie odniosła poważnych obrażeń. Policjanci, którzy przeprowadzili badania, stwierdzili, że obie były trzeźwe.