naszyjnik

Od teraz w zamojskim muzeum można podziwiać naszyjniki

Nowy rok przyniósł pełno nowych artystów i nowych dzieł sztuki. Już na samym początku roku mogliśmy podziwiać nową wystawę w muzeum. Nie była to autorska wystawa żadnego malarza, ale jest to równie ciekawie. Chodzi o komplet naszyjników z różnych okresów oraz wykonanych różnymi technikami. Spodobało się to nie tylko osobom, zajmującym się zawodowo biżuteriom. Również osoby, które po prostu cenią sobie dobre wrażenie estetyczne.

Eksponaty pochodzą z różnych muzeów. Między innymi z Muzeum Narodowego w Lublinie czyli można powiedzieć, że po sąsiedzku. Oprócz tego udział w stworzeniu wystawy wzięły Muzeum Regionalne im. Janusza Petera w Tomaszowie Lubelskim a także Muzeum im ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie. Stamtąd pochodzi największa liczba naszyjników, jakie przedstawiono najsłynniejszym muzeum Zamościa.

Nowa wystawa w zamojskim muzeum

Wystawa nazywa się „1000 lat w naszyjnikach”, a oglądać ją można było było do dnia 16 stycznia. Miejscem tej wystawy było oczywiście Muzeum Zamojskim, które każdego roku oferuje nam całą masę świetnych wystaw. Czasami są to elementy biżuterii takie jak właśnie naszyjniki, ale też pierścionki, kolie czy spinki.

Już sam opis wystawy był bardzo ciekawy, dlatego wielu mieszkańców Zamościa nie mogło się doczekać, aby zobaczyć ją osobiście. Było to możliwe już na samym początku stycznia, choć trzeba było się śpieszyć, bo była to tylko wystawa tymczasowa. Ale czy ci, którzy nie mogli się wyrobić, mają czego żałować? Niekoniecznie, ponieważ w Muzeum Zamojskim nadal znajduje się bardzo dużo ciekawych eksponatów.

Muzeum Zamojskie w Zamościu

Muzeum Zajmojskie to prawdziwa duma miasta. Znajdują się w nim najwspanialsze okazy, jakie kiedykolwiek widziała ziemia zamojska. Znajdziemy w nim obiekty pochodzące z bardzo dawnych czasów, dzięki którym możemy wiele się dowiedzieć na temat regionu ale i całego kraju. Niektóre z nich sięgają średniowiecza a nawet prehistorii.

Motywy historyczne to jednak nie wszystko, co ma do zaoferowania muzeum w Zamościu. Jest tam także bardzo dużo sztuki. Odwiedzają placówkę, znajdziemy tam płótna wybitnych mistrzów za równo w technice farbo olejnych jak i akwareli. Oprócz malarstwa zobaczymy tam też rzeźby, które są już wyższą szkołą jazdy.