Oficjalne otwarcie nowego pasa startowego dla samolotów

30 września stał się dniem, na który czekano od wielu lat, a to za sprawą uroczystego przecięcia wstęgi i oficjalnego oddania do użytku nowego pasa dla samolotów. Realizacja tego projektu przyświecała nie tylko korzyść Zamojszczyzny, ale ma również wspierać rozwój biznesu oraz sektora turystycznego.

Przez wiele lat liczne plany i strategie były kreowane na papierze, jednak dopiero Powiat Zamojski podjął decyzję o urzeczywistnieniu tych marzeń. Dzięki tej inwestycji znacznie poprawi się bezpieczeństwo startów i lądowań jednostek lotniczych, co z pewnością przyczyni się do rozwoju lokalnej gospodarki, zwłaszcza turystyki i biznesu.

Ale korzyści są znacznie większe – nowo powstały pas startowy będzie służył również lokalnej społeczności, spełniając potrzeby Powiatu Zamojskiego i całej Zamojszczyzny. Stanowi on swoistą autostradę prowadzącą w przyszłość, która ma być motorem rozwoju całego regionu. „Ta inwestycja była nam niezbędna i jesteśmy dumni, że udało nam się ją zrealizować” – podkreśla Stanisław Grześko, Starosta Zamojski.