Zgłoszenie wniosków o zezwolenie na realizację dwóch odcinków drogi S17

Wnioski dotyczące pozwolenia na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla dwóch segmentów drogi S17, łączącej Zamość Południe z Tomaszowem Lubelskim Północ oraz Tomaszów Lubelski Południe z Hrebenne, zostały skierowane do wojewody lubelskiego. Po uzyskaniu wymaganej decyzji, możliwe będzie rozpoczęcie prac terenowych.

Kompania Kolin ma w planach budowę ponad 18 km odcinka drogi od Zamościa do Tomaszowa Lubelskiego za sumę 822,5 mln zł. Rzecznik prasowy oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Lublinie, Łukasz Minkiewicz, podkreślił, że odpowiedzialność za budowę kolejnych ponad 17 km trasy S17 od Tomaszowa Lubelskiego do Hrebennego spoczywa na firmie Budimex. Umowa wynosi 598,2 mln zł.

Począwszy od węzła Zamość Południe aż do węzła Tomaszów Lubelski Północ odcinek drogi będzie miał długość 18,5 km i zostanie poprowadzony na wschód od obecnej DK17. Za węzłem Zamość Południe, nowa droga ominie las w Księżostanach, po czym zbliży się do DK17. W ramach projektu powstaną różne elementy infrastruktury, takie jak węzeł Tarnawatka na skrzyżowaniu z drogą prowadzącą do Łaszczowa, para Miejsc Obsługi Podróżnych Krynice oraz Obwód Utrzymania Drogi Ekspresowej. Za Tarnawatką trasa będzie biegła wzdłuż obecnej DK17, kończąc swój przebieg w rejonie Dąbrowy Tomaszowskiej, gdzie połączy się z obwodnicą Tomaszowa Lubelskiego.