Otwarcie 10 tymczasowych mieszkań dla uchodźców z Ukrainy w Zamościu

Dopiero co w Zamościu otwarto 10 przeznaczonych na mieszkania tymczasowe lokali dla uchodźców z Ukrainy. Wcześniej, te pomieszczenia były wykorzystywane jako specjalistyczne przychodnie, które funkcjonowały pod egidą Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy. Teraz, po przeprowadzonym remoncie, mogą one służyć jako dom dla osób, które uciekły przed konfliktem wojskowym i znalazły bezpieczne schronienie właśnie w Zamościu.

Zmodernizowanie obiektu i jego przystosowanie do celów mieszkalnych było możliwe dzięki funduszom unijnym, a całość prac pochłonęła ponad 6 milionów złotych. W efekcie powstało 10 mieszkań, które razem są w stanie pomieścić aż 40 osób.

Planowana jest również możliwość zamieszkania w tych miejscach przez matki z dziećmi oraz osoby starsze lub niepełnosprawne. Budynek znajdujący się pod adresem ul. Zagłoby 8 został bowiem specjalnie dostosowany do potrzeb osób o ograniczonej mobilności.

Władze Lubelszczyzny zapewniają, że po tym gdy lokatorzy z Ukrainy opuszczą te miejsca, mieszkania zostaną przekazane do dyspozycji polskim matkom.