policja

Podsumowanie zamojskiej policji dotyczące stanu na drogach w marcu

Policja w Zamościu regularnie robi podsumowania stanu na drogach. Są to zestawienia wypadków, kolizji i innych tego typu zdarzeń. Jak wygląda zestawienie z marca? Chcielibyśmy podzielić się dobrymi wiadomościami, ale takich niestety nie ma. Odnotowano większą liczbę nietrzeźwych kierowców i kolizji. Może jedynym pozytywnym aspektem jest to, że w marcu 2022 roku na terenie całego powiatu nie odnotowano ani jednej ofiary śmiertelnej. Niestety jak widać, samo to jeszcze nie świadczy o dobrej sytuacji na drodze.

Z czym na co dzień zmagają się policjanci z drogówki?

Policjanci z wydziału ruchu drogowego mają na co dzień bardzo dużo pracy. Spotykanie nietrzeźwych kierowców i przyjeżdżanie na miejsce kolizji to dla nich standard. Nierzadko są też zmuszeni do wypisywania mandatów. Gdy dostajemy mandat od policjanta, to zwykle jesteśmy oburzeni na niego bezpośrednio. Łatwo nam zrobić sobie w myślach worek treningowy z funkcjonariusza. Powinniśmy jednak pamiętać, że wykonują oni przede wszystkim swoją pracę. Część ich obowiązków jest zauważanie nieprzepisowych zachować na jezdni i odpowiednie reagowanie. Przepisy ruchu drogowego mówią wyraźnie, co wolno robić na jezdni a co nie. Jeżeli któryś z nich złamiemy, to podlegamy karze, co jest bardzo uczciwym rozwiązaniem. Gdyby kar finansowych w ogóle nie było, to byłoby dużo więcej wykroczeń. A to by zdecydowanie nie poprawiło sytuacji. Może więc lepiej od czasu do czasu zacisnąć zęby i przyjąć ten nieszczęsny mandat?

O innych ciekawostkach z życia policjanta przeczytasz tutaj.

Co dowiadujemy się z raportu?

Policjanci z KMP w Zamościu przygotowali szczegółowy raport dotyczący zdarzeń na drodze w Zamościu. Optymizmem napawa fakt małej ilość wypadków i brak jakichkolwiek ofiar śmiertelnych. Jest jednak jeszcze za wcześnie na otwieranie szampana, bowiem, liczba kolizji a także sytuacji prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu wzrosła. Miejmy jedynie nadzieję, że następny raport pokaże coś odwrotnego. Nie chcemy przecież zamienić się w społeczeństwo, które zupełnie nie szanuje przepisów i jeździ sobie jak chce. Aby bezpieczeństwo na drodze istniało, musimy rozsądnie podchodzić do sprawy prowadzenia naszego pojazdu. Między innymi powinniśmy sobie całkowicie wybić z głowy wsiadanie za kółko po wypiciu kieliszka.