Pomieszczenie do nielegalnej uprawy narkotyków odkryte na posesji 38-letniego mężczyzny z Zamościa

Przy użyciu sprytu i determinacji, policjanci w Zamościu dokonali znaleziska na terenie nieruchomości należącej do 38-latka. Odkryli tam specjalnie urządzone pomieszczenie, które miało służyć do nielegalnej produkcji narkotyków. Wewnątrz znajdowały się zaawansowane urządzenia służące do nawadniania i oświetlania roślin, a także specjalistyczny sprzęt hodowlany. Szczególną uwagę zwróciły kosze zakupowe pełne krzaków konopi innych niż włókniste, które osiągnęły już około 80 cm wysokości.

Podczas dokładnego przeszukania domu, mundurowi natknęli się na jeszcze więcej nielegalnych substancji. Znaleziono biały proszek, który po analizie okazał się być klefedronem. W obiekcie znalazł się również worek pełen amfetaminy oraz susz roślinny. Po testach narkotestem ustalono, że jest to marihuana. Wszystkie te materiały zostały zabezpieczone i przetransportowane do komendy policji.

Nie była to koniec nielegalnych aktywności 38-latka. W jego mieszkaniu policjanci znaleźli również wiertarko-wkrętarkę, która została skradziona z jednego z budowlanych sklepów w Zamościu.

Mężczyzna został umieszczony pod nadzorem policyjnym. Czeka go teraz możliwość aresztu za nielegalną uprawę konopi, za co grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo, za kradzież narzędzia może otrzymać karę do 5 lat więzienia.